Об’єднанню українців у Польщі виповнилося 20 років. З цієї нагоди у Варшаві відбулася конференція, присвячена діяльності цієї організації в контексті польсько-українських стосунків у сучасній Польщі.
Про це повідомляє офіційна Інтернет-сторінка Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Польщі.
Присутній на зустрічі міністр внутрішніх справ і адміністрації Томаш Сємоняк підкреслив важливість закону про національні та етнічні меншини, а також про регіональну мову, прийнятий 6 січня 2005 року. Як зазначено підчас конференції, після втілення цих документів відомство внутрішніх справ і адміністрації систематично підтримує дії громади нацменшин, в тому числі українців, що має на меті збереження різноманітності народностей та культур в Польщі.
Урядовець додав, що прикладом діяльності міністерства, спрямованої на розвиток громад, є участь у передачі Об’єднанню українців у Польщі Українського народного дому в Перемишлі.
Під час останнього перепису населення 2002 року відношення української громади підтвердили майже 27,2 тис. польських громадян, у тому числі у вармінсько-мазурському воєводстві - 11 881, західно-поморському - 3 703, підкарпатському - 2 984, поморському - 2 831, нижньосілезькому- 1 422, підляському - 1 366, любуському - 615, мазовецькому - 579, малопольському - 472, любельському – 389 і сілезькому – 309.
Об’єднання українців під керівництвом Петра Тими є найбільшою українською організацією у сусідній Польщі. Об’єднання реалізує проекти адресовані до різних суспільних груп (дітей, молоді і студентів, осіб в середньому і старшому віці). З 1990 р. ОУП є видавцем тижневика "Наше Слово" і багатьох інших книг та часописів виданих українською і польською мовами. Наприклад : річник "Український Альманах" (раніше "Український Календар"). Об’єднання є співвидавцем телевізійної програми "Теленовини", яка виходить в Регіональному Телебаченні TVP-3. ОУП співпрацює з Польським Радіо, яке реалізує україномовні програми (між іншими в Кошаліні, Ольштині, Вроцлаві, Кракові). Найважливіші культурні заходи української спільноти в Польщі це: "Фестиваль Української Культури" в Сопоті."Молодіжний Ярмарок" в Ґданську, "На Івана на Купала" в Дубичах Церковних.Фестиваль Української Культури на Підляшші "Підляська Осінь", "Лемківська Ватра" в Ждині, "Дні Української культури" – Ґіжицко, Щецінь, "Битівська Ватра" в Битові.Українська Національна меншина має своїх представників в органах місцевого самоврядування, переважно в вармінсько-мазурському воєводстві. Один з них виконує функцію голови воєводської ради. Веде навчання української мови в 106 школах і пунктах навчання, де вчаться коло 2700 учнів. Діє чотири загальноосвітні ліцеї.