Проведення референдуму про статус Криму буде сприяти посиленню напруженості між етнічними групами, які проживають в автономії. Про це заявила верховний комісар Організації із безпеки й співробітництва в Європі (ОБСЄ) з питань національних меншин Астрід Торс.
Торс повідомила, що відвідала Крим і зустрілася із представниками більшості етнічних груп, які проживають в автономії.
«Наші співрозмовники зазначали, що комунікації між представниками різних етнічних груп зменшуються, люди почувають страх можливих змін у відносинах між ними, і питання про референдум також підсилює ризик можливих сутичок між різними етнічними групами у випадку провокацій», – сказала Торс, пише Ukranews.
Вона зазначила, що, незважаючи на скасування Верховною Радою закону про статус мов національних меншин, він не був підписаний виконуючим обов'язки Президента Олександром Турчиновим, а значить не набув чинності.
У зв'язку із цим вона наголошує, що правова база про права нацменшин не змінилася й, відповідно, вона не бачить причин, які могли б ущемляти права етнічних груп.
Нагадаємо, що Верховна Рада Криму на засіданні в четвер ухвалив рішення щодо перенесенні референдуму зі статусу Криму з 30 на 16 березня й зробив одним з питань включення регіону до складу Російської Федерації. Глава Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров уже заявив, що кримські татари не визнають ніякого референдуму в умовах окупації.
23 лютого Верховна Рада визнала таким, що втратив чинність, закон «Про основи державної мовної політики».