У Львові з самого ранку пікетують обласний апеляційний суд. Люди обурені рішенням трьох суддів, які відпустили під заставу в 1,5 мільйона гривень підозрюваного у замаху на вбивство львівського підприємця Богдана Копитка, а також вбивстві трьох його охоронців. Пікетувальники обурені, що заставу за Гаврилюка проплатили ще до виголошення рішення.
«Такі рішення, що випускають на волю людину, яка підозрюється в організації вбивств, просто так не приймаються. Місцевий суддя не є тією людиною, яка може приймати такі рішення. Я думаю, ціна питання — кілька мільйонів доларів», — вважає кримінальний журналіст Микола Савельєв.
Криміналісти припускають, що Гаврилюк може втекти за кордон або ж його приберуть ті, кому не вигідно, щоб той заговорив. За неофіційною версією Дмитро Гаврилюк входить до угрупування львівського кримінального авторитета Вови Морди.
«Це мій син, який не дожив до своїх 23 років. Як вони йшли, вони знали, що будуть людей вбивати, а тепер їх випускають за гроші та їх треба публічно судити», – розповідає пані Наталя, мати загиблого охоронця.
На пікет до апеляційного суду також прийшли родичі загиблих охоронців, які ще й стажувались на заводі «ЛІМО», тому більшість пікетувальників – працівники цього підприємства.
Люди намагались знайти трьох суддів, які прийняли рішення. Ярослав Головатий від сьогодні на лікарняному, а от другого суддю, Альберта Белену, журналісти зустріли у залі судових засідань. «Ви почитайте ухвалу – там буде все обгрунтовано написано», — розповів Альберт Белена, а потім пішов від журналістів.
Тим часом пікетувальники заблокували третього суддю – головуючого колегії Зеновія Макойду. Він пояснив – не продовжив арешту Гаврилюка ,тому що у матеріалах справи бракувало певних слідчих дій.
Натомість юристи певні: хоч формально судді не порушили закону, все ж їхнє рішення дивне.
«У законі йдеться, що при прийнятті рішення, суддя керується законом і своїм внутрішнім переконанням. Якщо би внутрішні переконання були з врахуванням того, який резонанс ця справа може викликати, то це треба враховувати», – зазначив голова апеляційного суду Петро Каблак.
Зрештою люди змусили суддю Зеновія Макойду написати заяву на звільнення.
Нагадаємо, в серпні неподалік Львова вибухнув автомобіль. Загинуло троє охоронців голови спостережної ради «Львівського холодокомбінату» Богдана Копитка. Сам бізнесмен, на якого планували замах, залишився живим. У вересні поліція оголошує підозру і називає замовником Дмитра Гаврилюка. Підозрюваного беруть під варту. Однак, у четвер його відпустили під заставу в 1,5 мільйона гривень. Гроші підозрюваний вніс одразу. Три судді апеляційного суду рішення прийняли одноголосно.
Вбивство Мар'яна Родича, у якому також звинувачують Дмитра Гаврилюка, відбулося 25 вересня. Тоді на вулиці Генерала Грекова, 8 у Львові невідомі у військовій формі із автомата розстріляли 50-річного Мар’яна Родича, який нібито є родичем бізнесмена Володимира Дідуха, більш відомого у кримінальних колах під прізвиськом «Вова Морда».