Обвинувачені у вбивстві Нємцова не визнали в суді своєї провини

13:35, 3 жовтня 2016

П'ятеро фігурантів справи про вбивство опозиційного політика Бориса Нємцова в лютому 2015 року не визнають свою провину, передає «Інтерфакс».

«Докази звинувачення будуть спростовувати винуватість наших підзахисних», – заявив на засіданні в Московському окружному військовому суді адвокат ймовірного вбивці Заура Дадаєва Шамсудін Цакаєв.

«Мій підзахисний винним себе не визнає», – додав його колега.

Він закликав колегію присяжних «уважно розбиратися в доказах, які будуть представлені». «Звертаюся до вас з тим щоб ви уважно, усвідомлено все слухали і все розуміли, і висновки зробили тільки тоді, коли будете перебувати в нарадчій кімнаті», – додав захисник.

Адвокат зазначив, що Дадаєв хоче бути допитаний тільки після дослідження всіх доказів і допиту свідків.

«Ми постараємося довести вам невинуватість мого підзахисного», – сказав адвокат Муса Хадісов, що представляє інтереси Анзора Губашева, і додав, що захист готовий надати всі докази його невинуватості.

Солідарну з ним позицію висловив адвокат Шадіда Губашева Магомед Хадісов, який наполягає, що вбивці Нємцова не сидять на лаві підсудних, в чому присяжні повинні переконатися під час розгляду справи.

«Держобвинувач сказала про чотири бойові трубки, а на лаві підсудних знаходиться п'ять осіб, ви на такі дрібниці звертайте, будь ласка, увагу», – заявила адвокат Анна Бюрчієва, яка захищає ще одного звинуваченого у вбивстві Нємцова Темірлана Ескерханова.

Адвокат Хамзата Бахаєва Заурбек Садаханов наполягає, що в справі немає доказів його підзахисного і його спільників.

«Виступ державного обвинувачення прозвучав як мозкова атака з метою впливу на вашу підсвідомість. Твердження звинувачення є лише їхнім припущенням, яке не відповідає дійсності», – сказав Садаханов.

На лаві підсудних п'ятеро осіб: Заур Дадаєв, брати Анзор і Шадід Губашеви, Темірлан Ескерханов і Хамзат Бахаєв. Залежно від ролі і ступеня участі вони звинувачуються в скоєнні злочинів, передбачених статтями «вбивство, вчинене організованою групою, за наймом» і «незаконний оборот зброї, здійснений групою осіб».

Представники родини Нємцова просили допитати у справі президента Чечні Рамзана Кадирова і інших високопоставлених чиновників з цієї республіки, але отримали відмову.