Об’єднана опозиція звернеться до ПАРЄ, щоб вибори визнали нелегітимними

22:25, 1 листопада 2012

Об'єднана опозиція планує звернення до Парламентської Асамблеї Ради Європи, ОБСЄ та ще низки міжнародних організацій з метою визнати парламентські вибори в Україні нелегітимними - через масові порушення в мажоритарних округах.

За словами віце-спікера парламенту Миколи Томенка, протягом останніх чотирьох діб, що минули з дня голосування, його однопартійці стали свідками знищення виборчої документації та численних фальсифікацій в округах міста Києва, Київської області, Вінницької, Миколаївської та Черкаської областях, повідомляє 5 канал

За даними Сергія Соболєва, лише в двох районах Черкащини: Катеринопільському та Корсунь-Шевченківському в опозиції вкрали три тисячі голосів. А у ВО"Собода"- тисячу голосів.

Нагадаємо, 28 жовтня Україні відбулися вибори до Верховної Ради. Цьогоріч вибори відбулися за змішаною системою: половину депутатського корпусу сформують політичні партії за списками, а другу половину – кандидати-мажоритарники в одномандатних округах.

ЦВК опрацювала вже 99,38% протоколів дільничних виборчих комісій на виборах народних депутатів. У багатомандатному округу (за партійними списками) до Ради проходять 5 політичних партій: Партія регіонів (30,06%), ОО «Батьківщина» (25,48%), партія УДАР Віталія Кличка (13,93%), Компартія України (13,20%), ВО «Свобода» (10,42%).

В одномандатних округах помітна така ж тенденція виборчих симпатій, як і в багатомандатному: на сході та півдні перемагають представники ПР, на заході та в центрі – опозиційні кандидати, а також самовисуванці.

Під час виборів спостерігачі та кандидати зафіксували чимало порушень, зокрема під час підрахунку голосів. Зокрема, місія ОБСЄ розкритикувала парламентські вибори, назвавши їх кроком назад. Також вони наголосили, що процес встановлення голосів "оцінюється негативно через недостатню прозорість". Спостережна місія Парламентської Асамблеї Ради Європи вважає, що вибори Верховної Ради не виражають волю українського народу. Місія спостерігачів Канади вважає, що парламентські вибори в Україні не повністю відповідають міжнародним стандартам.