4 серпня 2012 року в Києві відбувся VIII З’їзд партії «Об’єднані ліві і селяни», на якому делегати затвердили передвиборну програму партії «За Україну без олігархів і жебраків!», яку презентував заступник голови партії Йосип Вінський.
У своїй доповіді голова партії Станіслав Ніколаєнко зауважив, що процес об’єднання лівих і лівоцентристських сил триває, повідомили ZAXID.NET у прес-службі партії «Об’єднані ліві і селяни». Тому партія, враховуючи організаційну готовність і вимогу Закону про вибори щодо внесення грошової застави у більше ніж 2,2 мільйони гривень, вирішила обмежитись висуванням кандидатів в одномандатних виборчих округах.
"Об’єднані ліві делегують на вибори найкращих представників партії. Серед них досвідчені, авторитетні люди – Йосип Вінський, Іван Чиж, Генадій Задирко, підприємці Василь Хотлубей та Дмитро Мухтаров, Микола Ратушний, освітяни Олексій Сидоренко і Роман Півторак та інші", - йдеться в повідомленні.
У партії кажуть, що є всі шанси за підсумками виборів сформувати партійну групу в парламенті з семи-десяти осіб.
За їх словами, процес об’єднання лівоцентристських сил неодмінно буде продовжено після парламентських виборів. "Відсутність сучасної соціал-демократичної, соціалістичної партії гостро відлунюється в Україні, - говорить Станіслав Ніколаєнко. - Йде відкритий наступ на права найманого працівника, дрібного бізнесу". Сам Станіслав Ніколаєнко балотуватиметься в 185 окрузі на Херсонщині, де він тричі обирався народним депутатом України.
Основними завданнями партія бачить прийняття Закону про фінансово-промислові групи і відсторонення олігархів від влади, роз’єднання бізнесу і влади. Також головним є ухвалення антиофшорного закону, демонтаж бюрократичної системи. Серед пріоритетів – програма відродження українського села, запровадження виборності суддів та позбавлення їх недоторканості, прийняття нового закону про оплату праці, який передбачає збільшення долі оплати праці в собівартості до 35% (нині 8%), відміна пенсійного закону Тігіпка-Азарова і прийняття єдиного пенсійного закону для всіх. Об’єднані ліві виступають за розширення прав місцевого самоврядування, ліквідацію державних адміністрацій і створення виконкомів місцевих рад. У соціальній сфері головним є реалізація положень про якість, доступність і безкоштовність медичного обслуговування і освіти. Партія має програму розвитку освіти «Від освіти масової до освіти якісної». Об’єднані ліві стоять на позиції підтримки малого і середнього бізнесу, зміни податкового законодавства на їх користь, перекладання податкового тягаря з пліч найманих працівників і дрібного бізнесу на олігархів, йдеться у повідомленні.