Об’єднання опозиції є малоефективним, - соціолог

17:50, 5 квітня 2012

Об’єднання політичних партій «Батьківщина», «Фронт Змін» та ВО «Свобода» з прицілом на парламентські вибори не приносить їм кумулятивного ефекту і тому є малоефективним, зазначив 5 квітня під час круглого столу у Львові соціолог Олексій Антипович.

Посилаючись на соціологічні дослідження, Олексій Антипович висловив думку, що таке об’єднання, хоч і може бути корисним на Західній Україні, в масштабі цілої України є невигідним, оскільки партії мають різну ідеологічну і електоральну базу. «Такий варіант є малоефективним», - наголосив соціолог.

Об’єднання лише двох опозиційних політичних сил, «Батьківщини» та «Фронту Змін», за його словами, також не приносить їм кумулятивного ефекту в плані набору голосів. Головна причина  у тому, що чверть прихильників «Фронту Змін» негативно ставляться до такого об’єднання, і лише 75% із них готові підтримати спільний список; в такій ситуації рейтинг «Фронту Змін» знижується майже на 3% від загальної кількості голосів, сказав Олексій Антипович.

З іншого боку, за словами соціолога, кожен п’ятий прихильник ВО «Свобода» готовий підтримати на парламентських виборах спільний список «Батьківщини» і «Фронту Змін». «Загалом цей проект дає перспективу. До того ж, попереду ще буде передвиборча кампанія», - зазначив Олексій Антипович.

Також присутній на засіданні представник ВО «Свобода» Андрій Холявка зазначив, що похід на вибори ВО «Свободи» і «Батьківщини» разом із «Фронтом Змін» двома окремими колонами приносить опозиції більше голосів, і з цієї реальності потрібно виходити при подальших переговорах. За його словами, питання про похід «свободівців» на парламентські вибори в одному списку із представниками «Батьківщини» і «Фронту Змін» не стоїть.

Своєю чергою директор Інституту трансформації Олег Соскін висловив переконання, що «Батьківщина» прийняла для себе ту саму модель, що й Партія регіонів при об’єднанні з «Сильною Україною», і таким самим чином поглине «Фронт Змін».

Як інформував ZAXID.NET, згідно із повідомленням соціологічної групи «Рейтинг», яку очолює Олексій Антипович, якби вибори до Верховної Ради України відбувалися у березні 2012 року, 21,3% опитаних (серед тих, хто взяв би учать у виборах) проголосували б за Партію регіонів, 20,9% – за Батьківщину, 9,9% – за Фронт змін (разом Батьківщина і Фронт змін - 31,8%), 7,4% – за Комуністичну партію, 7,2% – за партію УДАР В.Кличка, 4,3% – за ВО «Свобода».

Нагадаємо, 30 березня, відбувся з’їзд «Батьківщини». Під час з'їзду перший заступник голови партії Олександр Турчинов заявив, що партії «Батьківщина», «Фронт змін» та деякі інші учасники Комітету опору диктатурі сформують спільні виборчі списки протягом квітня. До цього Арсеній Яценюк заявив, що угода про розподіл мажоритарних округів між опозиційними політичними силами буде укладена до 10 квітня. Водночас політологи заявляють, що лідер партії «Фронт змін» Арсеній Яценюк, імовірно, не хоче об’єднання з «Батьківщиною» або намагається виторгувати для себе та своєї політсили певні привілеї.