Одеський припортовий завод можуть виставити на продаж уже в квітні

21:43, 28 січня 2016

Одеський припортовий завод, запланований до приватизації в 2016 році, можуть виставити на продаж уже у квітні, якщо Верховна Рада ухвалить в цілому законопроект про внесення змін у процедуру приватизації. Про це повідомив голова Фонду держмайна України Ігор Білоус на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

«Нарешті ми можемо сподіватися, що приватизаційний процес зрушить з місця. Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №2319д (передбачає внесення змін у процедуру приватизації, зокрема, скасування обов'язкового продажу на фондових біржах 5-10% акцій стратегічних державних підприємств при проведенні їх приватизації. - Ред.). Тепер залишилося провести законопроект через друге читання, і тоді ми гарантуємо проведення прозорої і вигідної для держави приватизації», - написав він.

За словами Ігоря Білоуса, прийняття розроблених ФДМ змін до приватизаційного законодавства дозволить залучити в економіку інвестиції, створити сприятливий інвестиційний клімат і забезпечити надходження до державного бюджету.

«Якщо за два тижні законопроект буде прийнятий в цілому, можемо говорити про виставлення ОПЗ (Одеського припортового заводу, - ред.) на продаж вже в квітні», - зазначив голова Фонду держмайна.

Зазначимо, що прийнятий сьогодні законопроект забезпечує недопущення до процесів приватизації в ролі покупців юридичних і фізичних осіб з держав, які визнані ВРУ державою-агресором, а торговці цінними паперами зобов'язуються давати інформацію про осіб, в інтересах яких здійснюється придбання державних корпоративних прав.

Крім того, законопроект скасовує норму, яка закріплювала обов'язковий продаж на фондових біржах 5-10% акцій об'єктів груп В і Г до проведення конкурсу, а ФДМ отримує можливість залучати до процесу приватизації радників за позабюджетні кошти.

Згаданий законопроект був розроблений Фондом держмайна ще на початку літа 2015 року, але парламент не встиг його розглянути, що загальмувало процес приватизації, в першу чергу - великих об'єктів. Уряд змушений був призупинити, зокрема, продаж ПАТ «Одеський припортовий завод».

Нагадаємо, раніше повідомлялось про те, що Янукович, Фірташ і Льовочкін планували зробити Одеський припортовий завод банкрутом. Наразі ГПУ розслідує корупційні схеми в Одеському припортовому заводі на понад 4 млрд гривень.