Одеський припортовий завод продають, незважаючи на Ющенка і суди

11:22, 29 вересня 2009

На 11.00 в Києві розпочався аукціон із продажу Одеського припортового заводу. Раніше на участь у конкурсі подали заявки структура, пов'язана з російським "Сибуром" (афільована з "Газпромом"), компанія російського бізнесмена Костянтина Григоришина, а також фірма "Нортіма", контрольована Ігорем Коломойським і Олександром Ярославським, – повідомляє «Українська правда».

Як заявив перед початком конкурсу в.о. голови ФДМ Дмитро Парфененко, історія приватизації триває 16 років, і всі ці роки чинилися якісь перепони. За його словами, нинішні умови найкращі для приватизації заводу, включаючи зокрема Соціальний пакет із збереженням робочих місць. У разі невиконання покупцем умов ФДМ може відмовитися від приватизації.

Він також попередив, що якщо буде виявлено факт змови щодо зниження ціни продажу або інші недобросовісні дії, конкурс буде зупинено.

"Опоненти приватизації зробили все, щоб відштовхнути інвесторів, щоб чесна приватизація не відбулася. Водночас уряд і ФДМ зробили все, щоб розчистити це поле... і провести чесну приватизацію", - заявив в.о. голови.

Парфененко нагадав, що 17 вересня Президент Віктор Ющенко указом призупинив дію положень постанови Кабінету міністрів від 3 грудня 2008 року, якими передбачено проведення приватизації ВАТ "Одеський припортовий завод".

За його словами, Фонд держмайна отримав лист від КС, де говориться, що той відмовив у порушенні справи за поданням президента.

Він також заявив, що два рішення судів не завадять продажу заводу.

Тим часом кілька десятків противників продажу Одеського припортового заводу пікетують аукціон з продажу підприємства.

Як повідомляє кореспондент "Української правди", люди вишикувалися на перехресті площі Лесі Українки та провулку Кутузова. Дорогу до приміщення Фонду держмайна перекрили їм представники міліції.

Люди тримають державні прапори, а також білі прапори з протестувальними гаслами. Вони також вигукують "Одесити не пробачать продаж ОПЗ ".