Один із найкращих нових українських фільмів з'явиться у вільному доступі

Режисер картини «Varta1, Львів, Україна» присвятив онлайн-прем'єру річниці початку протестів на Майдані

13:31, 21 листопада 2016

Режисер фільму «Varta1, Львів, Україна» Юрій Грицина оприлюднить свою стрічку для безкоштовного перегляду в мережі Інтернет.

Від 24-го листопада фільм буде розміщений у вільному доступі на каналах YouTube та Vimeo.

«Онлайн-прем'єра фільму присвячується річниці початку протестів на Майдані Незалежності у Києві. Молоде українське кіно повинно вміти знаходити шлях до свого глядача в будь-яких куточках України чи світу. Саме тому реліз фільму відбудеться як мовою оригіналу, так і з англійськими субтитрами. Питання, які підіймаються у фільмі, залишаються актуальними і сьогодні. Майбутнє України та українського кіно зокрема, залежить від нашого вміння ставити складні запитання собі та світу, та не задовольнятися легкими відповідями. Тому фільм варто сприймати не лише як документ історичного моменту, але як і запрошення до роздумів, діалогу та дії» - вважає режисер фільму Юрій Грицина.

«Varta1, Львів, Україна» - документальний фільм. Ця спроба реконструкції атмосфери і реакцій кінця Євромайдану, коли автомобілісти у Львові взяли на себе функцію правоохоронців, створена у жанрі експериментальної документалістики. Юрій Грицина використовує у своїй картині записи радіо-переговорів автомобільних патрулів львівської спільноти Varta1.

Зображення із VHS-камери стає цікавим кінематографічним прийомом, тремтяче, ніби затерте, не чітке, на думку режисера, воно само по собі видозмінюється і на це неможливо впливати.

Картина стала володарем призу Міжнародної федерації кінопреси (FIPRISCI) як найкращий український повнометражний фільм на Одеському міжнародному кінофестивалі, а також отримала Спеціальну відзнаку кінофестивалю Docudays UA із коментарем: «Цей повністю оригінальний погляд ознайомив нас із неймовірно захопливим кінематографічним голосом в українському ландшафті. Зображуючи мистецьку мужність, режисер наважився обрати позашляхову оповідь епічної події, повністю розриваючи при цьому форму документалістики в захопливий спосіб».

Також стрічка брала участь у фестивалі українського кіно в Оттаві (Канада), фестивалі сучасного мистецтва ГогольFest, тощо.