Павло Гунька – великобританець з українським корінням, якого більше знає світ і щойно почала відкривати для себе Україна. Оперний співак вперше дасть концерт у Львові.
Павло Гунька, народжений у рідному місті Шекспіра Стретфорд-на-Ейвоні, прогулюється землею своїх предків. Співак переповідає історію еміграції родини.
«Мого батька у 40-х німці вивезли з Тернопільщини у Берлін. Але він втік і його заарештували в Польщі та взяли до концтабору, він там сидів 20 місяців. Після війни такі люди, як він, не змогли вернутися додому. Тому батько шукав країну, де він міг би прожити своє життя, аж доки Україна стане вільною», – розповів Павло Гунька.
Тепер у вільну Україну повернувся син емігранта з Тернопільщини у статусі одного з найкращих бас-баритонів світу.
Легше назвати театри, у яких не виступав Павло Гунька. Контракти у столичних, королівських операх з найвідомішими режисерами та диригентами, модерні постановки, складні партії – таким уже майже 30 років є творче життя Павла Гуньки.
Львівські гастролі співак вклинив у насичений графік.
«Наприкінці серпня їдемо до Данії, де співаю "Перстень Нібелунга" Вагнера, співаю партію Зігфріда. А тоді звідти їду до Бельгії, Брюсселя, у Королівський театр і співаю "Золотий Петушок" Римського-Корсакова, а після того до Лондона», – описав свій графік Павло Гунька.
Та попри те пан Павло залишається дуже простою доступною людиною.
Коли артист був ще малим і співав дяківку в українській церкві в Англії, зацікавився нашими композиторами. Відтоді жив мрією – записати найбільшу у світі антологію українських авторських класичних пісень. Третину мрії уже здійснив на найкращих студіях світу за фінансування канадської діаспори.
«У нас вдома є понад 1000 пісень. Ми вже записали 352 пісні», – додав співак.
«До аудіо-дисків Павло додає книжки з текстами пісень 4 мовами: українською, англійською, французькою і німецькою. Павло дуже багато робить для того, щоб українська музика потрапляла в репертуар не українців, на світову сцену», – пояснив координатор проекту Юрій Булка.
У Львові Павло Гунька вперше дасть концерт пісень українських композиторів. Акомпануватиме Річард Уайлдс, головний концертмейстер Баварської Опери.
«Мені дуже цікаво досліджувати і відкривати багатство вашої музики. До того я нічого не знав про українських композиторів. Тому це було як відкрити музику іншої планети», – зізнався піаніст.
Єдиний концерт Павла Гуньки – у Львівській філармонії у четвер, 9 червня.