Сьогодні, 17 червня, у межах візиту делегації послів країн-членів НАТО у Львові проходить семінар "Інтенсивне залучення України в НАТО та його роль у впроваджені системних реформ в Україні". До Львова для спілкування зі студентською молоддю завітали посли Нідерландів, Франції, Латвії, Словенії, Бельгії, Туреччини, Канади, Греції, Польщі, Люксембургу та Болгарії в НАТО.
У своїх виступах посли почергово наголошували на тому, що рішення про вступ до НАТО має бути колективним рішенням громадян України. Зокрема посол Франції в НАТО Рішчар Дюк сказав: "Ми маємо побачити глибокий політичний і суспільний консенсус з цього питання у вашій країні".
Посол наголосив, що українцям слід усвідомлювати, що остаточне рішення щодо прийняття країни приймає Альянс. Для того, щоб воно було позитивним, в Україні слід інтенсифікувати реформи. "Ми помічаємо, що багато зроблено. Але все одно ви повинні робити більше. Якщо ми бачитимемо ваш прогрес, то підтримуватимемо вас", - сказав Рішар Дюк.
Наступним виступав посол Туреччини в НАТО Такан Iлдем. Він також наголосив, що Україна повинна усвідомлювати, що вона обирає - усвідомлювати і поділяти стратегічні цілі та цінності НАТО. "НАТО - це організація, заснована для організації колективної безпеки. Однак зараз відбувається трансформація НАТО. Ми більше не живемо в умовах холодної війни, однак маємо новий феномен - світовий тероризм. Тому маємо об’єднуватися для протидії цьому. Так само глобальним є питання енергетичної безпеки. Ми сподіваємося, що українці прийдуть до того, що поділятимуть ті ж цінності, що й країни-члени НАТО. Це має бути вашим колективним вибором - долучитися до забезпечення глобальної безпеки".
Taкан Iлдем у своєму виступі також сказав: "Без сумніву, що сенс вступати до Альянсу є. Студенти - це лідерська сила, яка може допомогти прогресувати вашому суспільству у наближенні до Альянсу. В наближенні до колективного рішення ваших людей. Ми є вашими партнерами у Чорному морі, і бажаємо вам швидкого прогресу".
Посол Польщі Богуслав Вінд акцентував на надзвичайній важливості "інтенсивної локальної ініціативи". "Центральна влада не зможе досягнути рішення про вступ до НАТО, якщо не матиме потужної підтримки від регіональної влади, від регіональних громад, локальних організацій громадянського суспільства. Це дуже важлива роль. Інтенсифікуйте цю працю. Використовуйте міжнародні студентські зв’язки для популяризації досягнень України на шляху до альянсу", - рекомендував він.