Ухвалення таких одіозних законопроектів, як Закон "Про засади державної мовної політики", активізує електорат, який виступав проти всіх. Таку думку висловив політолог Сергій Таран.
Експерт нагадав, що останнім часом було два одіозних законопроекти – один той, що стосувався мовного питання, а другий – пов’язаний із наклепом. "У будь-якому разі це не стільки сприяло мобілізації виборців Партії регіонів, на що були сподівання, скільки мобілізували опозиційний електорат і тих, хто проти всіх. На це вплинув саме мовний законопроект", – цитує УНН експерта.
На уточнююче запитання, який електорат більше активізувався у зв’язку з прийняттям мовного законопроекту, С.Таран відповів, що насамперед буде активізований той електорат, який голосував проти всіх, адже це люди, які розуміються на політиці, але розчаровані всіма політиками. "Вони з’являться від розуміння того, що треба обирати не між кращим і найкращим, а між гіршим і найгіршим. А саме мовний законопроект і змушує "противсіхів" обирати хоч когось, аби не було гірше", – додав він.
Водночас С.Таран наголосив, що люди, які були проти всіх, у своїй більшості підуть голосувати не за партію влади, а за опозицію. "Навіть психологічно той, хто проти всіх, навряд чи буде голосувати за владу, тому що він невдоволений ситуацією. Звісно, аж ніяк не всі "противсіхи" будуть голосувати за опозицію, але насамперед така позиція – проти всіх – означає невдоволеність ситуацією. А якщо людина невдоволена ситуацією, то, безперечно, більш імовірно, що вони будуть голосувати за опозицію, а не за владу", – додав він.