Основні проблеми видавництва економічної літератури в Україні можна звести до трьох пунктів: невідповідні державні стандарти, написання навчальних підручників чи посібників недосвідченими авторами та плагіат. Відтак, запропонував посилити групу фахівців, що попрацювала б над розробкою нових стандартів, посилити вимоги до авторства та передбачити покарання за використання чужої інтелектуальної праці запропонував директор Інституту економіки та менеджменту, д.е.н., професор Олег Кузьмін учора, 13 вересня, під час круглого столу „Проблеми видання економічної навчальної та наукової літератури в контексті розвитку національної економіки України”. Круглий стіл проводили в межах Форуму видавців.
Декан економічного факультету Львівського національного університету ім. І.Франка, д.е.н. Степан Панчишин порадив не дотримуватися державних стандартів, адже, як показує досвід, саме ті навчальні заклади, які так роблять, зокрема МГУ (Московський державний університет) та Київський національний університет ім. Т.Шевченка, і є видавцями найпопулярніших книг економічного спрямування в Україні. Також Степан Панчишин розкритикував підготовку видань авторськими колективами, стверджуючи, що це погано впливає на якість. Наприклад, в Америці чим більша кількість авторів, тим нижча ціна книги.
Практикуючі банкіри, які є безпосередніми споживачами економічної літератури, назвали такі існуючі проблеми: неузгоджена термінологія; закупівля книг на тендерній основі; відсутність банку даних економічної літератури; відсутність наповнення у підручниках конкретними прикладами, через що часом викладена теорія „відривається” від реального життя; складний для розуміння стиль написання підручників.