Однопартієць Ляшка пропонував команді Трампа план здачі Криму в оренду РФ на 100 років, – ЗМІ

«Такі ідеї можуть озвучувати або просувати лише ті, хто відкрито або приховано представляє інтереси Росії», – заявив посол України у США

08:18, 20 лютого 2017

Народний депутат від Радикальної партії Андрій Артеменко передав колишньому раднику президента США з національної безпеки й оборони Майклу Флінну проект врегулювання конфлікту між Україною та Росією, написала лояльне до Демократичної партії США видання The New York Times.

Одним з пунктів плану, за даними видання, є організація всеукраїнського референдуму про передачу окупованого Криму в оренду Росії терміном на 50-100 років. План також передбачає виведення російських військ з території України.

Документи Флінна Артеменко передавав через бізнесмена Фелікса Сейтера, у якого були ділові зв’язки з президентом США Дональдом Трампом, а також через юриста американського президента Майкла Коена.

Однак, як зазначило видання, пропозиції Артеменко Трампу — більше, ніж просто черговий «мирний план». Депутат-«радикал», який бачить себе у майбутньому українським політичним лідером подібним до Трампа, заявив, що у нього є докази корупції президента України Петра Порошенка – «назви компаній, банківські перекази» – які можуть «допомогти повалити його». І, за словами Артеменка, він погодив свій план із радником президента РФ Володимира Путіна.

Коен і Сейтер повідомили виданню, що вони не обговорювали з Трампом пропозиції українського депутата, і що у них немає досвіду у зовнішньополітичних питаннях.

Як відомо, Флінн невдовзі після призначення пішов у відставку, тож Артеменко сподівається, що пропозицію розгляне новий радник Трампа.

«Багато людей назве мене російським агентом, американським агентом, агентом ЦРУ. Але як ви знайдете гарне рішення між нашими країнами, якщо ми не будемо розмовляти?» – процитувало видання Артеменка.

Американська газета також вказала на проблеми з репутацією в усіх фігурантів цієї історії. Коен знаходиться під пильною увагою ФБР, яке вивчає його зв'язки з Росією. Кілька десятків років тому Сейтер був визнаний винним у маніпуляціях на фондовому ринку, до яких була причетна мафія. Артеменко на початку 2000-х був звинувачений у розкраданнях і провів 2,5 роки у в'язниці. Пізніше він назвав кримінальне переслідування політично вмотивованим.

Посол України у США Валерій Чалий у коментарі The New York Times відкинув можливість договору про оренду Криму, назвавши це грубим порушенням Конституції України.

«Такі ідеї можуть озвучувати або просувати лише ті, хто відкрито або приховано представляє інтереси Росії», – заявив він.

Варто зазначити, що Артеменко, попри членство у «Радикальній партії», має також свою партію «Солідарність правих сил».

На поведінку свого однопартійця вже відреагував лідер «Радикальної партії» Олегш Ляшко. Він, зокрема, заявив, що запропонований Артеменком «мирний план» є виключно його власною позицією і додав, що партія її не підтримує.

«Дивну поведінку колеги обговоримо на найближчому засіданні фракції і тоді вже приймемо рішення, про яке я повідомлю додатково», – написав нардеп у Facebook у понеділок.