Одну з вулиць Львова планують назвати на честь бійця 80-ї десантно-штурмової бригади, лікаря Ігоря Зінича, який загинув у січні 2015 року в боях за Донецький аеропорт.
Як повідомляє прес-служба ЛМР, 4 лютого міський голова Андрій Садовий обговорив цю ініціативу з директором Будинку воїна, кіборгом Олегом Височанським, який запропонував назвати на честь Ігоря Зінича одну з нових вулиць міста, а не перейменовувати наявну.
«Ми би не хотіли називати старі вулиці іменами нових героїв. У нових кварталах є нові вулиці, які можна перейменовувати. Нова історія України, нові герої, тому мають бути нові вулиці, нові мурали, інсталяції», – зазначив він.
У свою чергу Андрій Садовий зазначив, що, доки триває війна, у Львові будуть називати вулиці іменами новітніх героїв. Назвати вулицю іменем Ігоря Зінича планують до Дня міста, що відзначається у травні.
«У нас є така традиція, що ми кожного року до Дня міста, яке ми святкуємо у травні, даємо назву тій чи іншій вулиці. Я за те, щоб ми з вами мали тіснішу співпрацю. Ми приймемо відповідні рішення про те, що до того часу, поки триває війна, ми даємо назви вулицям нових героїв. Тому поки що залишаємо осторонь інші пропозиції, адже в рік, як правило, ми даємо назву лише одній вулиці», – сказав міський голова Львова.
Зазначимо, що 1 лютого у Будинку воїна до шостої річниці оборони ДАПу презентували документальний фільм про Ігоря Зінича. Ініціатива назвати одну з вулиць Львова на його честь була ідеєю його побратимів з 80-ої десантно-штурмової бригади. Як повідомив на Facebook директор департаменту «Адміністрація міського голови» Євген Бойко, проект відповідної ухвали депутати ЛМР мають проголосувати на засіданні 4 лютого. Сам Євген Бойко запропонував перейменувати на честь Ігоря Зінича вулицю Мельничука, яка зараз носить ім’я комуністичного діяча.
Ігор Зінич служив добровольцем у госпітальному відділенні 3-го батальйону 80-ої десантно-штурмової бригади. З 17 грудня 2014 року рятував життя поранених кіборгів на території Донецького аеропорту. Загинув 20 січня 2015 року під завалами в новому терміналі у віці 25 років. Розшукати та вивезти його тіло вдалося лише 16 лютого. 19 лютого Ігоря Зінича поховали в рідному селищі Рокитне на Київщині. Посмертно отримав звання Героя України.