Одразу 13 спортсменів побили олімпійський рекорд по бігу на 10000 м

16:16, 3 серпня 2024

Напередодні у Парижі відбувся фінал в одиночному бігу на 10000 метрів серед чоловіків, в якому взяли участь 27 спортсменів (Україна у перегонах представлена не була). За підсумками змагань переможцем став угандієць Джошуа Чептегей (26:43.14). Він подолав дистанцію за 26:43,14 – це новий олімпійський рекорд.

Це медаль стала третьою олімпійською у кар'єрі угандійця – у Токіо Джошуа став чемпіоном у бігу на 5000 метрів та срібним призером на 10000 метрів.

Другим у перегонах став представник Ефіопії Беріху Арегаві (26:43.44), а третю сходинку посів американець Грант Фішер (26:43.46). Цікаво, що рекорд Олімпійських Ігор у цій дисципліні протримався 14 років – Чептегей покращив показник представника Ефіопії Кененіса Бекеле (у 2008 році) на 18 секунд.

Цей забіг став найшвидкіснішим в історії Олімпійських Ігор – одразу 13 спортсменів змогли побити рекорд, вибігши із 27 хвилин. До слова, світовий рекорд на цій дистанції також належить Чептегею – 26:11,00 (він встановив його у 2020 році на змаганнях у Валенсії).