Одразу 17 українських дипломатів заявили про підтримку Майдану

21:01, 4 лютого 2014

Відразу 17 українських дипломатів оприлюднили звернення, у якому оголосили підтримку Євромайдану та солідарність із активістами, які стоять на українських майданах.

Про це повідомляє інтернет-ресурс ukrdiplomat, де було оприлюднене звернення.

«Ми, українські дипломати, в рамках акції «Не бійся! Ти українець!», яка розпочалася 3 лютого 2014р, виявляючи свою гідність, честь і громадянську позицію, висловлюємо солідарність із тими, хто на майданах по всій країні виборює краще майбутнє для України», – йдеться у заяві представників МЗС.

«Ми виступаємо за мирне врегулювання існуючої кризи, за результативний переговорний процес, правдиве інформування суспільства та проти насильства і переслідувань. Ми переконані у правильності стратегічного курсу України на європейську інтеграцію, на впровадження загальнолюдських та демократичних цінностей у нашому суспільстві та державі. Ми хочемо щиро пишатися своєю Батьківщиною, представляючи її за кордоном», – заявили дипломати.

Нижче наводимо список тих, хто підписалися під цією заявою:

1.Андрій Дещиця, Посол з особливих доручень МЗС України;

2. Андрій Заяць, Посол з особливих доручень МЗС України;

3. Ростислав Огризко, в.о. Заступника начальника управління — Начальника Центральноєвропейського відділу ІІІ ТД МЗС України;

4. Людмила Курмаз, в.о. Начальника відділу внутрішнього аудиту МЗС;

5. Корнелія Лускалова, Радник МЗС;

6. Вячеслав Войнаровський, Представник МЗС України у Львові;

7. Наталія Мацкевич, Другий секретар Представництва МЗС України у Львові;

8. Тарас Жолубак, Другий секретар Представництва МЗС України у Львові;

9. Василь Йордан, Аташе Представництва МЗС України у Львові;

10. Ірина Лозинська, Головний спеціаліст Представництва МЗС України у Львові;

11. Максим Кононученко, Консул Посольства України у Фінляндії;

12. Максим Музичко, Віце-консул Посольства України в Польщі;

13. Олександр Борисенко, Перший секретар Посольства України в Польщі;

14. Таміла Шутак, Віце-консул Генерального консульства України в Кракові;

15. Ірина Лисенко, Консул Генерального консульства України в Мюнхені;

16. Олена Ващенко, заступник директора Департаменту інформаційної політики — начальник відділу зв"язків зі ЗМІ (Прес-служба) МЗС України;

17. Назар Бобицький, начальник відділу торговельного та секторального співробітництва Департаменту Європейського Союзу.

Нагадаємо, що свого часу, у 2004 році під час «Помаранчевої революції», саме заява українських дипломатів у США стала одним з тих вагомих факторів, завдяки яким, за результатами другого туру виборів, Віктора Януковича не було визнано президентом України.

Тоді вибори президента, проходили у вкрай напруженій політичній боротьбі між лідером опозиції Віктором Ющенком і тодішнім прем'єр-міністром Віктором Януковичем з Партії регіонів. ЦВК оголосила, що в другому турі виборів переміг Віктор Янукович. Віктор Ющенко та його прихильники звинуватили опонента к фальсифікації виборів.

Такі події призвели до політичної кризи в Україні з широкою мирною демонстранцією, яка отримала назву «Помаранчева революція». Група українських дипломатів у США у спільній заяві закликали український дипломатичний корпус підтримати народ України та його протест проти фальсифікації виборів президента. Пізніше до цієї заяви прилучилися і інші українські дипломати.

Як наслідок – Верховний суд України анулював офіційні результати і наказав повторити другий тур голосування. Тоді результатом повторного другого туру стала переконлива перемога Віктора Ющенка.