Одразу троє українців претендують на звання кращого європейського атлета року

19:07, 19 вересня 2014

Богдан Бондаренко, Ольга Саладуха та Альона Шаматіна претендують на звання Кращого легкоатлета Європи 2014 року, повідомляє прес-служба Федерації легкої атлетики України.

На звання найкращого легкоатлета 2014 року за версією Європейської атлетичної асоціації (ЕАА) претендує Богдан Бондаренко. Цього року на етапі «Діамантової ліги» в Нью-Йорку українець повторив рекорд Європи зі стрибків у висоту, який тримався протягом 27 років (2,42 м), і тим самим встановив національний рекорд України. Бондаренко виграв чемпіонат Європи, Континентальний кубок ІААФ, три етапи «Діамантової ліги». Сезон у Богдана тривав чотири місяці, протягом яких йому вдалося зберегти форму, яка дозволяла стрибати на рівні 2,40 м і вище на всіх ключових стартах.

На звання найкращої легкоатлетки 2014 року за версією ЕА претендує Ольга Саладуха. Цього року Ольга виграла срібну медаль чемпіонату світу в приміщенні з потрійного стрибка. Це був єдиний офіційний турнір, на якому в українки раніше не було нагород. Другою вона була й на командному чемпіонаті Європи. А в Цюриху виграла третій поспіль титул чемпіонки Європи. Сезон Саладуха завершила третім місцем на Континентальному кубку ІААФ.

На звання «Зірка, яка сходить» у 2014 році за версією ЕА претендує Альона Шамотіна. Вона стала першою в історії України спортсменкою, яка виграла медаль юніорського чемпіонату світу з метання молота - і відразу «золото» (66,05 м). У березні Альона була другою на зимовому Кубку Європи з метань серед молоді. Їй належить і найкращий результат сезону в світі серед юніорок – 68,43 м, що більше, ніж на метр далі від найближчої переслідувачки.