Офіс генпрокурора повідомив про завершення розслідування у «справі бронежилетів»

21:56, 27 жовтня 2020

Офісом генерального прокурора України завершено досудове розслідування та надано доступ до матеріалів кримінального провадження для ознайомлення підозрюваним у справі про закупівлю неякісних бронежилетів. Про це повідомила прес-служба Офісу генпрокурора у вівторок, 27 жовтня.

У кримінальному провадженні повідомлено про підозру вісьмом особам, серед яких два генерали та засновник підприємства-виробника бронежилетів, котрий лобіював через заступника Міністра оборони України інтереси свого підприємства.

Їм інкримінується вчинення за попередньою змовою групою осіб бездіяльності військовою владою, що спричинила тяжкі наслідки в умовах особливого періоду (ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 426 КК України).

За даними слідства, колишні високопосадовці Збройних Сил України з квітня по червень 2019 року здійснили закупівлю та прийом індивідуального обмундирування – 11 тис. бронежилетів на суму близько 42 млн грн, які за своїми властивостями не спроможні убезпечити військовослужбовців від уражень вогнепальною зброєю.

Під час досудового розслідування проведено 43 обшуки, в ході яких вилучено 11 тисяч бронежилетів. Під час слідчого експерименту з дотриманням усіх правил сертифікаційних випробувань встановлено, що захисні властивості бронежилетів не відповідають заявленим виробником 1-4 класам захисту.

Також проведено 13 судових експертиз, за результатами яких встановлено, що більше 70% бронежилетів прострілюються тими видами зброї, від якої повинні захищати військовослужбовців.

«У вилучених бронежилетах «Корсар М3с 1-4» за умови намокання змінюється молекулярна структура «кевлару» і втрачаються куленепробивні властивості, через що вони не витримують постріл навіть з пістолету Макарова по першому класу захисту. Окрім цього, через комплектування частини бронежилетів бронеплитами неналежної якості бронежилети четвертого класу захисту прострілюються гвинтівкою та автоматом», - сказано в повідомленні.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими територіального управління ДБР, розташованого у місті Києві.

Як інформував ZAXID.NET, у листопаді минулого року Державне бюро розслідувань повідомило про підозру п'ятьом топ-чиновникам Міноборони в закупівлі неякісних бронежилетів «Корсар». Трьох заарештували з можливістю вийти під заставу в 76 млн гривень. Це начальник Головного управління розвитку і супроводу матеріального забезпечення Дмитро Марченко, його перший заступник Сергій Почтаренко і начальник управління контролю якості Михайло Каморянський.

Ще двом суд обрав домашній арешт. Це заступниця начальника Марченка Ольга Капінус і начальник відділу розробки речового майна Василь Саковець. 26 листопада ДБР вручило підозру власнику компанії, яка виробляла бронежилети.