Офіс генерального прокурора розпочав кримінальне провадження за фактом неперсонального голосування народного депутата. Про це ввечері у п'ятницю, 21 лютого, повідомили у прес-службі відомства.
«Генеральний прокурор заніс дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом вчинення одним з народних депутатів України неодноразового голосування замість іншого народного депутата України на пленарному засіданні Верховної Ради України 21 лютого 2020 року. Відповідна інформація була оприлюднена засобами масової інформації», – йдеться в повідомленні.
В ОГП зазначають, що «таким чином введено в дію новелу Кримінального кодексу України щодо відповідальності народних депутатів України за неперсональне голосування».
Досудове розслідування доручено слідчим Центрального апарату Державного бюро розслідувань.
Мова йде про позафракційного депутата Владислава Поляка. У грудні 2019-го він вийшов з групи «За майбутнє» у Верховній Раді.
Владислав Поляк був обраний до Верховної Ради за виборчим округом №73 у Закарпатській області. До обрання був депутатом Закарпатської обласної ради, а ще раніше – Виноградівської міської ради. З 2009 року – приватний підприємець.
«На пленарному засіданні в п'ятницю, 21 лютого, позафракційний мажоритарник із Закарпаття Владислав Поляк неодноразово кнопкодавив під час голосування за поправки до проєкту закону про обіг земель сільськогосподарського призначення. Це перший зафіксований рухом ЧЕСНО випадок кнопкодавства у Верховній Раді, яке відбулося після набрання чинності законом про криміналізацію неперсонального голосування», – йдеться в повідомленні руху ЧЕСНО.
Під час голосування за поправку №1223 до законопроєкту про обіг земель (№2178-10) Поляк спочатку голосував на порожньому місці праворуч (місце закріплено за депутатом групи «Довіра» Василем Петьовкою), а потім натиснув кнопку на своєму пульті.
На табло голосування системи «Рада» видно, що «за» проголосували з обох місць.
відео ЧЕСНО
«Також Поляк кнопкодавив під час голосування щодо поправки №1420 до того самого законопроєкту. На кадрах видно, що депутат спочатку натискає на кнопку на своєму пульті, а потім голосує на порожньому місці праворуч від нього. На табло видно, що проголосували з обох місць», – йдеться у повідомленні.
фото ЧЕСНО
Як інформував ZAXID.NET, 16 січня 2020 року набрав чинності закон №404-IX (законопроєкт 2148) щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами на пленарних засіданнях парламенту. За «кнопкодавство» нардепу загрожує штраф у розмірі 51-85 тисяч гривень, однак для цього провину парламентарія необхідно буде спочатку довести в суді.
За розслідування правопорушення має взятися Державне бюро розслідувань, але спочатку генпрокурор має зареєструвати відповідне кримінальне провадження. У разі визнання депутата винним у кнопкодавстві та набрання чинності обвинувальним вироком нардеп буде достроково позбавлений мандата (стаття 81 Конституції України).