Офіс президента (ОП) заблокував фінансування місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток задля запобігання неефективному використанню бюджетних коштів в межах проектів, що несуть корупційні ризики. Раніше стало відомо, що Кабінет міністрів затримує містам виплату 10 млрд грн на соціально-економічний розвиток.
«Під час зміни влади спостерігалося чимало випадків, коли особи, причетні до державного управління за попередньої влади, докладали зусиль для створення проектів з неефективним використанням бюджетних коштів, де є ризики освоєння ресурсів окремими особами чи інші корупційні ризики», – йдеться у відповіді Офісу президента на запит «Економічної правди».
Прес-служба Офісу президента заявила, що «представники старої влади, закінчуючи свою каденцію і розуміючи, що домовленостей щодо корупційних схем із новою владою досягти не можна, намагаються створити всі умови для освоєння бюджетного фінансування».
Тимчасове призупинення фінансування рішень уряду зроблено з метою перевірки ефективності використання бюджетних грошей, запланованих на передбачені розпорядженнями інфраструктурні проекти, кажуть в ОП. До цих проектів належать дитячі садочки, школи, лікарні, соціальні установи, клуби, дороги, мости та ін.
«З метою забезпечення добробуту українців проекти, на які виділено фінансування вказаними вище розпорядженнями, будуть переглянуті новим складом Кабінету міністрів. За умови виявлення порушень чи корупційних ризиків проекти будуть відкориговані, а підозрювані притягнуті до відповідальності. Заплановані інфраструктурні проекти будуть реалізовані у найшвидші терміни», – йдеться у відповіді. За даними Офісу Президента, Кабінет міністрів вивчає питання.
Нагадаємо, раніше з’явилась інформація, що Кабмін затримує містам виплату 7,6 млрд грн із фонду регіонального розвитку та 2,5 млрд грн субвенції на соціально-економічний розвиток.
Перед тим – 10 липня – Кабмін затвердив розподіл частини коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на заходи соціально-економічного розвитку.
Керівник Львівської обласної ради Олександр Ганущин опублікував копію листа за підписом голови ОП Андрія Богдана, у якому той просить уряд призупинити видатки з розподілу частини субвенції на соціально-економічний розвиток до формування нового складу уряду.
У коментарі «Економічній правді» Ганущин заявив, що на Львівську область припадає близько 7% невиділених коштів. «Я отримав цей лист через свої канали й уточнив у секретаріаті КМУ, чи відповідає він дійсності. Мені сказали, що відповідає. Я це пояснюю бажанням з боку нової команди притримати все фінансування, а потім прийти і поділити наново», – висловив свою думку голова облради.
Олександр Ганущин чи не єдиний, хто публічно заявив про зупинення виділення грошей на соціально-економічний розвиток регіонів. На Львівщині його пов’язують з народними депутатами Богданом та Ярославом Дубневичами з «Блоку Петра Порошенка», на мажоритарні округи яких впродовж останніх років з бюджету виділяли понад 70% субвенційних коштів області. Також вони активно піарили себе на об’єктах, ремонт, реконструкцію або будівництво яких робили коштом державного бюджету.
Брати Дубневичі регулярно стають фігурантами антикорупційних розслідувань. Наприклад, як дослідили журналісти, у 2015-2016 роках пов’язані з Дубневичами компанії одержали тендерних замовлень на будівництво у виборчих округах братів-депутатів на понад 600 млн грн, що становить майже третину загальної вартості будівельних тендерів на Львівщині.