Оголошені лауреати Національної премії імені Тараса Шевченка

15:59, 19 лютого 2019

Комітет з Національної премії імені Тараса Шевченка назвав цьогорічних лауреатів. Про це на своїй сторінці у Facebook написав член комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Ростислав Семків

У номінації «Публіцистика, журналістика» перемогли Богдан Горинь та Оксана Забужко
У номінації «Музичне мистецтво» – Володимир Шейко.
«Візуальне мистецтво» – Василь Чебаник.
«Кіномистецтво» – Роман Бондарчук.
«Театральне мистецтво» – Ростислав Держипільський.

Результати голосування буде подано на затвердження президенту України.

Премію традиційно вручатимуть на початку березня.

Богдан Горинь отримав нагороду за двотомник «Святослав Гординський на тлі доби». В есе-колажі на тлі доби висвітлено життєвий і творчий шлях видатного мистця, поета, мистецтвознавця, літературознавця, перекладача, організатора культурного життя в Галичині Святослава Гординського (1906–1993).

Оксана Забужко нагороджена за громадсько-політичне видання ««І знов я влізаю в танк… /Вибрані тексти 2012-2016: статті, есе, інтерв’ю, спогади/». Більшість текстів, вміщених у книзі, свого часу публікувалися у різних закордонних виданнях. Крім того, у 2018 році прикінцеве есе «З паризького щоденника» вийшло в Німеччині окремою книжкою під назвою «Der lange Abschied von der Angst» («Довге прощання зі страхом»).

Володимир Шейко отримає премію за аудіозаписи творів українських композиторів до Фонду Українського радіо, концертні програми 2013-2018 років. Твори українських композиторів, записані Симфонічним оркестромУкраїнського радіо під орудою Володимира Шейка, регулярно звучать у ефірі національних каналів та ефірах каналів Європейської мовної спілки «European Broadcasting Union» 56 країн світу.

Василь Чебаник створив проект «Графіка української мови». Для цього проекту В.Чебаник розробив вісімнадцять різних гарнітур з варіаціями одних і тих же шрифтів ‑двадцять. Усі шрифти «Графіки української мови» створювались з виявленим рукописним характером, але як набірні гарнітури для практичного впровадження в життя.

Ростислав Держипільський поставив феєрію-бурлеск «Енеїда» за однойменною поемою І.Котляревського, а також арт-проект «Оскар і Рожева Пані» за Е.-Е. Шміттом, притча-ораторія «Вона ‑ Земля» за В.Стефаником, неоопера-жах «HAMLET» за В.Шекспіром на сцені Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру імені Івана Франка.

Молодий український режисер Роман Бондарчук нагороджений за свій перший повнометражний фільм «Вулкан», який отримав декілька нагород на міжнародних кінофестивалях та має вийти в український прокат цієї осені.