Привіт, 2023!
Попри те, що перший рік масштабної війни закінчився, емоції не відпускають. Гадаю, що поєднання слів «війна» і «діти» є найбільш болючим. У час агресії діти найуразливіші.
З перших днів повномасштабного вторгнення до Львова почали переїжджати дитячі будинки сімейного типу з інших регіонів. Ми мали завдання забезпечити їх всім необхідним, допомогти з документами та просто вислухати їхні історії. Часу на роздуми не було, ми робили, що могли і навіть більше.
Тоді ж почали з’являтися повідомлення про дітей, які втратили батьків. Багатьом здалося, що сироту можна забрати, здійснивши один дзвінок. І наш телефон був гарячим. Але ж дитина не кошеня, і оголошення в соцмережі «Заберіть дитину» – це нісенітниця. Не всі знають, що посередництво у питанні всиновлення в нашій країні заборонене, і соцмережі – це не завжди про правду. Бажання прийняти дитину в родину похвальне, але розпочинайте цей шлях із звернення у «Службу в справах дітей». Ми все пояснимо.
З часу повномасштабного вторгнення нами було виявлено понад 200 дітей, які залишились без батьківського піклування, ми провели потужну інформаційну кампанію з тимчасового влаштування цих дітей у родини Львівської громади. Діти у безпеці, та огорнуті любов’ю в родинах.
Ми розуміли, що дітям необхідно допомогти з адаптацією, навчанням та проживанням. Тому разом з партнерами організували арт-заходи «Війна очима дітей», «Країна моєї перемоги», «Ангел захищає та оберігає». А у рамках проекту «Готуємось до школи» цих дітей було забезпечено ранцями та шкільним приладдям.
Усі три львівські Центри підтримки дітей, 11 дитячих будинків сімейного типу та 13 прийомних сімей нашої громади мали можливість релокуватись за кордон. Одні виїхали – інші ні. Ми розуміли, що кожне рішення задля добра дітей є правильним.
У вересні ми провели унікальний для України форум «Кожна дитина мріє про сім’ю» – його метою було розповісти про сімейні форми влаштування дітей тим, кому це важливо. Ми були здивовані кількістю зацікавлених львів’ян. Плануємо зробити цей форум традиційним. Команда нашого управління створила та розробила психологічні ігри для школярів з метою профілактики насильства та булінгу, активно їх впровадили у понад 30 школах громади. Понад 210 дітей, якими ми опікуємось, отримали подарунки на свято Миколая.
Ми знали, що будуть проблеми зі світлом, тому готувалися. Усі наші дитячі будинки сімейного типу забезпечені генераторами, а в кого є потреба – дровами. Цього року в нашому місті було створено ще один дитячий будинок сімейного типу та дві прийомні сім’ї.
Звичайно ж хочеться і мріється про перемогу, про дитинство для дітей під мирним небом, щоб вони в обід солодко спали, а не прокидались від повітряної тривоги, одягались та бігли в укриття, щоб у всіх була сім’я, щоб не було тих, хто перебуває у складних життєвих обставинах. Щоб діти не малювали танків та війну, щоб не було сліз та поламаних дитячих доль. Нехай так і буде! 2023-не підведи! Наші діти добряче натерпілись, вони заслуговують на щасливе дитинство без тривог і ракет!