Цинічна брехливість цієї влади спровокувала початок громадянських рухів в Україні, суцільну недовіру до судів, міліції, прокуратури, переконаний екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко.
«З точки зору просвітлення суспільства, позитиви від правління Януковича пристойні, - зазначив екс-міністр. - Люди починають усвідомлювати себе такими, яких банально обдурили. Що, коли й далі продавати свій голос, їхні діти теж житимуть у болоті», - цитує Gazeta.ua.
На питання, чому Путін ставиться до начебто проросійського Януковича гірше, ніж до Ющенка,
Огризко відповів: "Бо цей (Янукович, - ред.) віддавати нічого не хоче. А це, з московської точки зору, нечуване зухвальство. Для Росії незалежна Україна – це кістка у горлі. У новому Євразійському союзі внутрішніх кордонів не буде. Ось і думають: втягнемо туди Україну і витрачати зайві гроші не потрібно. Але нічого в них не вийде: кордон буде".
Разом з тим екс-урядовець вважає, що нічим суттєвим процес міжнародної ізоляції щодо Януковича не завершиться.
"Сподіваюся, доволі скоро буде знайдене компромісне рішення, яке хоча й не задовольнить усіх, але відкриє двері до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. У цьому зацікавлені ми, українці, у цьому зацікавлений ЄС".
Він також відзначає, що «за два роки рейтинг "регіоналів" упав так, як у попередньої за п'ять». «Теза, що вони прийшли надовго, є бажаною, але недійсною. Їхня впевненість лише тому, що громада мовчить. Згадайте, так званий податковий майдан. Буквально через кілька годин там був увесь уряд, а потім і президент. На жаль, він згас, його лідерів почали переслідувати. А все тому, що українці не допомогли, не вийшли десятками тисяч. Мовчатимемо - влада справді буде надовго, протестуватимемо — змінимо її".
У питанні щодо мовного закону і його вигоди як владі, так і опозиції, Огризко відповів, що «нам, як громадянам України, вигідно, щоб в Україні повномасштабно функціонувала державна українська мова, як мова, якою послуговуються всі державні установи, бізнес, сфера культури, наука, ЗМІ, громадянське суспільство тощо як це має місце у будь-якій сучасній країні».
«Особисто я запропонував, аби об'єднана опозиція підготувала проект закону про захист державної мови, взявши за основу закон Російської Федерації про захист російської мови. Друзі, візьміть їхній закон, перекладіть на українську і замініть слово "російська" на "українська" і подайте в парламент. Більше нічого не потрібно. Те саме я пропонував Єфремову. Але тут у мене мало надії», - наголосив екс-міністр закордонних справ.