У Рясному-2 має бути Львівський індустріальний парк. Із промисловим виробництвом, робочими місцями і сучасною продукцією. Однак для цього потрібні пільги для інвесторів. Без рішення парламенту нічого потужнішого, ніж картопля та квасоля на цьому місці не виросте.
Єдині інвестори на цьому полі — мешканці сусіднього села. Пан Богдан обробляє грунт, хоча аж надто прибутковим такий бізнес — не вважає. Половину городів тут вже закинули.
Під майбутню промислову зону віддали 25 гектарів землі. Серед переваг — географія: ділянка при хорошій дорозі, на межі міста, за 60 кілометрів від кордону. Серед недоліків — український інвестиційний клімат — найгірший у східній Європі.
Як зацікавити інвесторів — радяться на міжнародній конференції, що почалась у четвер у Львові. Державна агенція з інвестицій розробила законопроект. Згідно з ним, інвестор отримує нульове мито на імпорт обладнання, перші 5 років — не платить податку на прибуток взагалі, а наступні п’ять — платить його половину.
Однак цей законопроект ще не зареєстрований у парламенті. Коли ж його розглянуть і приймуть — невідомо.
Тим часому у Польщі вже працюють близько чотирьох сотень промислових майданчиків. Там інвестор, купуючи землю у спеціальній економічній зоні, отримує пільгу на десять років.
Ще одне питання, яке залишається відкритим — хто візьме на себе витрати на підведення до індустріального парку комунікацій. Без газу, електрики, води і каналізації майбутня зона на Рясне так і залишиться притулком для зайців і куріпок.