OK, Google

До Львова приїде понад тисяча розробників, які працюють з технологіями Google

13:42, 9 жовтня 2017

У Львові 13-14 жовтня збереться більше 1000 осіб, для яких Google в першу чергу асоціюється не з пошуковиком, а з роботодавцем чи творцем технологій, які щодня використовуються в роботі. Все ж, ці люди тримають руку на пульсі щодо всіх новинок корпорації і з задоволенням їдуть в інше місто чи навіть країну, щоб поспілкуватись та поділитись досвідом з однодумцями.

Доповідачі, які мають досвід роботи безпосередньо в Google, гості з Німеччини, США, Великобританії, Ізраілю та близько 15 інших країн, сертифіковані українські Google-експерти, організатори — хто всі ці люди і навіщо вони вибудовують спільноти навколо Google-технологій?

Що таке GDG?

Google Developers Group може начислювати як декілька людей, які організовують невеликі зустрічі, так і об’єднувати багатьох розробників, зацікавлених в технологіях Google. Якщо в 2008 році у світі було лише дві GDG (одна у Празі, інша у Каліфорнії), то сьогодні їх існує більше 500. Список спільнот доступний, а їхні учасники раді гостям та відкриті до нових знайомств, тож у членів GDG завжди є нагода їздити одне до одного в гості. Це потужне ком’юніті, збудоване на взаємній підтримці. Спільноту можна певною мірою назвати стартапом, зі своїм продуктом і вмотивованою командою.

GDG Lviv

У 2012 році троє недоспаних програмістів поверталися з Києва до Львова нічним потягом після 24-годинного хакатону (англ. hackathon, від hack — хакер та marathon — марафон) — захід, під час якого різні спеціалісти в галузі розробки програмного забезпечення інтенсивно і згуртовано разом працюють над розв'язанням якоїсь проблеми, або створенням нового додатку чи сервісу – Вікіпедія) і вирішили створити в своєму місті спільноту для розробників, які працюють з технологіями Google. Так у Львові з’явилась своя Google Developers Group.

Частина основної команди організаторів GDG DevFest Ukraine

Через два місяці після заснування GDG Lviv організували першу зустріч, яку відвідало значно більше людей, ніж очікувалось – близько 80. Відтоді і протягом п’яти років хлопців все ще «тримає» ентузіазм: на їхньому рахунку більше 50 подій (в середньому 12 зустрічей в рік), з них дві великих всеукраїнських конференції DevFest у Києві та три у Львові. Шостий GDG DevFest Ukraine, який пройде у Львові 13-14 жовтня, стане наймасштабнішим – очікується близько 1000 відвідувачів.

GDG Lviv починали як команда програмістів, але зараз в них є досвід і у організації конференцій, і у продажах, і у домовленостях зі партнерами. Спільнота дає їм простір для реалізації особистих ідей: прочитали нову книгу про маркетинг – спробували описані прийоми на продажах квитків на DevFest. На роботі, зазвичай, немає такої свободи для експериментів. Також, команда активно розвиває open source проекти, тобто, безкоштовно ділиться своїми напрацюваннями з іншими. Зокрема, сайт GDG DevFest легко можна знайти на платформі для спільної розробки програмного забезпечення GitHub. Ним зараз користуються більше 300 інших конференцій по всьому світу.

GDG DevFest Ukraine

Головна сцена GDG DevFest Ukraine 2016

Організовувати конференцію допомагають спільноти GDG з різних куточків України. Вона проходить раз на рік (раніше в Києві, тепер у Львові) і охоплює доволі широкий спектр тем, бо у фокусі всі технології Google. На трьох сценах паралельно виступатимуть доповідачі з таких відомих компаній, як Google, Intel, Twitter, Twilio, Microsoft, Runtastic, Telerik. Також проводитимуться воркшопи. Організатори кажуть, що згідно зі статистикою, 80% людей у залі – досвідчені програмісти. DevFest орієнтується саме на програмістів, тому на конференції у фокусі прикладні знання.

З року в рік масштаби українського GDG DevFest ростуть, як росте і кількість необхідних зусиль для вдалого її проведення. Цьогоріч команда GDG Lviv відвідала такі конференції світового рівня як Collision, Google I/O та TNW Conference. Вони привезли з собою враження та ідеї, які можна запозичити. Не дарма його називають Google I/O України. Львівська конференція виросла до найбільшої події, пов’язаної з Google технологіями в Цетральній та Східній Європі.

Частина організаторів GDG DevFest на Google I/O

Чи схожа команда GDG Lviv на охочих підзаробити легких грошей завдяки конференції для «айтішників»? Ні. Очевидно, грошей їм не бракує. Та й зайнятись окрім GDG DevFest є чим. Віталій Засадний, один із вищезгаданих недоспаних програмістів-засновників львівської GDG, наприклад, вже третій рік проживає в Нідерландах та працює на стартап GetSocial, дистанційно займається підбором доповідачів для DevFest-у, щоразу восени приїжджаючи додому, в Україну, аби допомогти з фінальними підготуваннями до події.

Організатори не заробляють на своїх подіях і керуються суто ентузіазмом та створенням простору для втілення ідей та пошуку однодумців. Хоча й свої гроші в організацію конференцій GDG Lviv ніколи не інвестували. Як розповів нам Віталік, спонсорів знайти доволі просто, бо компанії зацікавлені у співпраці. Ще простіше, коли ти організовуєш події вже 5 років і тебе знають. Тим не менше, команда інвестує багато свого часу.

Групове фото на GDG DevFest Ukraine 2016

Особисто у мене йде неймовірно багато часу на комунікацію з доповідачами. Я ніколи не шкодував часу, який вклав у розвиток GDG Lviv. Були моменти, коли казав, що ось ця подія вже точно остання, бо немає часу, мотивації... Але достатньо було сходити на круту конференцію і я розумів, що дуже хочу організувати зустріч та розповісти про те, що дізнався, – розповів Віталій Засадний.

Основна команда організаторів DevFest виділяє три чинники, на яких тримається та розвивається їхня спільнота: ентузіазм, простір та підтримка.

Коли після конференції тобі кажуть, що вийшло круто, що люди дізнались багато нового, що спробують це зробити у себе на проекті – розумієш, що робив це не дарма. Наша основна задача – показати всі найновіші технології і познайомити людей між собою, – ділиться враженнями Віталій.

Організатори точно знають, що роблять все це не даремно. Вони отримують хороший зворотній зв'язок, спонсори самі пропонують співпрацю, а квитки на DevFest активно купують. Був випадок, коли один із доповідачів, з Ізраїлю, вирішив шукати розробників саме в Україні, бо побував у Львові і йому сподобалась спільнота. Офіс тут він не відкрив, але зараз на нього працює декілька розробників з України. Не одна хороша ідея чи майбутня співпраця почалась завдяки зусиллям людей, які організовують DevFest.

* На головному фото - відвідувачі GDG DevFest Ukraine 2016