Народний депутат, перший заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд вважає, що львів'янам потрібно перед виборами поїхати до інших міст.
Про це вона розповіла в ефірі програми «Відверта розмова» на Телеканалі 24.
«Я живу в Києві вже понад 20 років і страждаю від того, що не бачу міста. Там є кіоски, якісь гидкі забудови. Там безлад. Це відсутність, взагалі, міського планування. І це викликає відчуття сорому за місто», – поділилася думками Сироїд.
Відтак додала про Львів: «Коли я сюди приїжджаю, в мене є відчуття подиху міста. Ті, хто живе тут, напевно, не можуть відчути тієї насолоди. Мабуть, їм треба перед виборами поїхати подивитися, як можна відчувати себе по-іншому в місті».
Також народний депутат розповіла, що в містах дуже часто люди обирають політичну силу, а не господаря, якому можна довірити розвиток міста.
«Мені так прикро дивитися на технології, які застосовуються. Люди не змагаються позитивом. Люди намагаються змагатися брудом», – зазначила Оксана Сироїд.
Вона вважає, що виборчий процес в Україні – це дуже брутальний процес. Особливо, це стосується місцевих виборів: «Що ми маємо сьогодні із законом «Про вибори»? Сам по собі закон – це є брутальне шахрайство. Він так написаний, що хто рахує, той і переможець». На переконання Оксани Сироїд, потрібен закон про пропорційну систему виборів з відкритими списками.
«Тільки пропорційні і відкриті списки. Не так, як сьогодні. Це не відкриті списки, коли людину до округу прикріпляють. Це фактично мажоритарка прихована. Друге – це електронна система підрахунку голосів. На сьогодні вже в кожному селі є люди, спроможні натискати кнопки і заносити інформацію в комп'ютер. Тобто будь-яка дільнична виборча комісія впорається із цим. Електронні протоколи дадуть можливість порахувати результати впродовж кількох годин. Відтак не будуть мокрі печатки красти по дорогах і перераховувати голоси», – вважає Оксана Сироїд.
Щодо активності людей Оксана Сироїд зазначила: «Я розумію, що люди зневірилися. Я розумію, що людям тяжко йти на вибори в такій фрустрації, але це замкнуте коло. Як казав колись Черчілль, поганих політиків обирають хороші люди, які не ходять на вибори».