Вакцина від коронавірусу, яку розробили спеціалісти Оксфордського університету, що у Великій Британії, може навчати імунітет боротися із Covid-19. Про це свідчать результати лабораторних випробувань, інформує BBC.
Випробування продемонстрували, що після ін’єкції вакцини ChAdOx1 nCoV-19, у організмі почали вироблятися антитіла та лейкоцити, які здатні боротися із коронавірусом. Загалом у тестуванні вакцини взяли участь 1077 людей.
Видання також додало, що незважаючи на досить перспективні результати вакцини, говорити про достатній захист від коронавірусу поки що зарано, оскільки для цього потрібне масове тестування.
Вакцина безпечна, утім, викликає побічні ефекти. Агенство відзначає, що у 70% людей під час випробування розвивалася лихоманка, а також був присутній головний біль. Однак, за словами вчених, із цим може впоратися парацетамол.
Велика Британія вже замовила 100 млн доз цієї вакцини.
Зазначимо, вакцина ChAdOx1 nCoV-19 виготовлена з генетично сконструйованого вірусу, що викликає звичайну застуду у шимпанзе. Згодом вчені модифікували його та зробили схожим на коронавірус, передавши йому білкові шипи. Саме тому, коли вакцина потрапляє у організм людини шляхом ін’єкції, імунна система сприймає її за коронавірус і починає вчитися із нею боротися.