Окупаційна влада Криму порушує права українських дітей, - представник омбудсмена

15:09, 4 червня 2015

Представник Уповноваженого Верховної ради України з прав людини Аксана Філіпішина заявила, що Росія і окупаційна «влада» анексованого нею Криму нехтує правами українських дітей. Про це в четвер, 4 червня, повідомляє «Радіо Свобода».

За даними офісу омбудсмена, діти, які проживають у кримських інтернатах, позбавлені місцевою «вкладою» права обирати громадянство, що є порушенням Конвенції ООН з прав дитини.

«Діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, взагалі позбавлені права висловлювати свою думку й автоматично, за нашою інформацією, їм просто видані нові свідоцтва про народження. І це – свідоцтва Російської Федерації», – заявила Філіпішина.

Представник ВРУ з прав людини зазначила, що на підставі цих документів діти автоматично будуть отримувати паспорти громадян Росії.

За її словами, минулого року у рамках проекту «Потяг дружби» на територію Росії з Криму вивезли 12 дітей, і наразі влада у Києві не знає місця перебування цих дітей, а російська сторона на листи уряду України відповіді не дає. До того ж, кримські діти отримують паспорти у 14-річному віці, згідно із російським законодавством, а не у 16 років, як це є в Україні, зазначила Філіпішина.

Також повідомляється, що офіс українського уповноваженого з прав людини у Криму був захоплений ще у квітні минулого року. Офіційна інформація щодо порушення прав дітей в окупованій Кримській автономії недоступна українській владі.

«Нам тепер не надають інформацію про порушення прав дитини з Криму, бо бояться переслідувань», – визнала представник омбудсмена.

За даними інформаційного центру «Вільний Крим» (Free Crimea), на момент окупації на території Криму функціонували 25 закладів, в яких виховували понад 3 тис. дітей-сиріт і дітей, позбавлених опіки батьків.