Олег Сенцов у новому листі написав сестрі, що його кінець вже близький

8 серпня

Двоюрідна сестра незаконно ув’язненого у Росії українського режисера Олега Сенцова Наталія Каплан повідомила, що отримала від брата нового листа, в якому той написав про свій катастрофічно поганий стан здоров’я. Як написала вона у Facebook у середу, 8 серпня, лист їй передав адвокат режисера Дмитро Дінзе.

«Все не просто погано, все катастрофічно погано. Олег мені через адвоката передав лист, він майже не встає. Написав, що кінець близький, і він це не про звільнення», – написала Наталія Каплан.

Також політв’язень Кремля у листі запитує, чи цікавиться хтось ще його голодуванням, і розповів, що йому не передають ніяких листів.

«Каже, що він зараз в інформаційному вакуумі і взагалі не знає, що відбувається», – переказала текст Сенцова його двоюрідна сестра.

Зі слів Наталії Каплан, Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) наполягає на переведенні Олега Сенцова до цивільної лікарні, причому ближче до місця прописки. Проте політв’язень відмовився, «каже, що він просто не переживе етапування, а в цивільній лікарні в Лабитнангі, куди він вже потрапляв у реанімацію, над ним знущаються ще більше, ніж в тюремній».

Нагадаємо, Сенцов перебуває в російському ув’язненні з серпня 2015 року. 14 травня він оголосив голодування з вимогою звільнити з російських тюрем усіх українських політв’язнів. При цьому російська влада нікого до Сенцова не пускає – ані українську уповноважену з прав людини, ані правозахисників з Amnesty International, ані священика. Мати Сенцова попросила російського президента Володимира Путіна помилувати її сина, однак, попри обіцянку розглянути це прохання, реакції на нього наразі немає.

Сенцова також неодноразово закликали припинити голодування. Зокрема, такий заклик зробили як українські митці, так і ЄСПЛ.

Раніше також стало відомо, що Сенцов не орієнтується у датах і днях тижнях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Український «вуличний футбол» і його наслідки для дидактики та науки
Головні новини Львова за 20 листопада
РАГУlive. Випуск за 20 листопада
«Львівлелектротранс» планує змінити шість трамвайних маршрутів
ЄБРР припинив кредитувати проекти з сонячної енергетики в Україні
Приїжджі праворадикали в масках влаштували вуличну акцію біля львівської мерії
Ryanair відкрив п’ять нових маршрутів з Києва за ціною від 5 євро
«Чорна п'ятниця» у Львові: де шукати знижки
«Опозиційний блок» виключив зі своєї фракції Юрія Бойка і Сергія Льовочкіна
«Авто Євро Сила» заблокувала трасу Київ-Чоп на Львівщині