Голови фракцій Львівської обласної ради засудили дії праворадикалів, які у вівторок, 30 травня, штурмували облраду, вимагаючи негайно поставити на розгляд проект звернення до президента, Верховної Ради та уряду з-приводу соціально-політичної ситуації в Україні. Про це під час брифінгу після засідання голів фракцій щодо цього інциденту повідомив голова облради Олександр Ганущин.
«Безумовно, ми засуджуємо будь-які хуліганські дії, які не мають нічого спільного з акціями громадської непокори. Правооохороні органи, які сьогодні не дуже спрацювали, мають дати найближчим часом цьому правову оцінку, а найголовніше зробити все можливе, щоб на перспективу подібні заходи не повторювалися, бо йдеться про безпеку депутатів та усіх тих, хто бере участь у засіданнях обласної ради, у тому числі журналістів», – сказав він.
Він додав, що закрив засідання, оскільки в форматі ультиматимумів рішення в Львівській облраді не приймають.
Голова облради повідомив, що депутати мали намір дотримати слова перед активістами й розглянути проект звернення, який вони вимагали.
«Після того, як сесія підтримала виступи кількох протестуючих, мій перший заступник опрацьовував текст проекту звернення, якого вони вимагали. О 12:50 вже вийшли на кінцеву редакцію проекту рішення. У цей час ми почали слухати одне з найважливіших питань щодо соціально-економічного розвитку Львівщини, а представникам пікетуючи у встановленому порядку передали, що наступним питанням буде слухатися їхнє питання», – заявив голова облради.
За його словами, у цьому проекті рішення «нема нічого такого, щоб не відповідало загальному політичному мейнстріму чи позиції кожної фракції».
Олексендр Ганцущин повідомив, що у четвер, 1 червня, продовжать засідання Львівської облради з того питання, на якому зупинилися, а питання праворадикалів розглянуть теж.
Через інцидент скликали нараду за участю представників правоохоронних органів у голови Львівської облдержадміністрації. Він уточнив, що питання про відставку керівника головного управління Нацполіції у Львівській області Валерія Середи після інциденту не ставитимуть.
«Так питання не стоїть. Я вважаю, що генерал, який пройшов АТО, має покращити ситуацію у своїх лавах», – сказав Ганущин.
Він підтвердив, що в акції взяли участь близько 500 осіб. Голова облради заявив, що його не попереджали про те, що сталося. За його словами, поліція посилила охорону облради уранці перед сесією, оскільки була заявка на проведення акції протесту, і правоохоронці самі визначили, скількох працівників поставити для охорони громадського порядку.
У відповідях на питання журналістів, Олександр Ганущин погодився, що правоохоронці мають встановити осіб, які брали учатсь у хуліганських діях, чи є серед них заїжджі зі Сходу, і чи пролунала із сесійної зали вказівка координаторів активістів вдатися до штурму, адже їх повідомили, що питання таки розглянуть.
Також Олександр Ганущин повідомив, що звернувся до правоохоронців із заявою відносно потерпілої вагітної журналістки, яка надихалася диму від фаєрів, і внаслідок цього їїгоспіталізували.
Зазначимо, за фактом сутичок в Львівській обласній раді правоохронці уже відкрили кримінальне провадження за ч.4 ст.296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання – від трьох до семи років позбавлення волі, повідомили у прес-службі Головного управління Нацполіції у Львівській області.
«Вхід у будівлю тимчасово обмежений, правоохоронці проводять першочергові слідчі дії», – зазначено у повідомленні.
Нагадаємо, громадські активісти пікетували Львівську обласну раду з вимогою підтримати звернення до президента, уряду і Верховної Ради. Потім вони увірвалися в сесійну залу. Під час пікету кидали фаєри, внаслідок цього постраждала вагітна львівська журналістка. Її госпіталізували. Також госпіталізували жінку, в якої загорілася сорочка та одинадцять правоохоронців. Депутати фракції «Самопомочі» у Львівській облраді оприлюднили заяву з вимогою відставки всього керівництва облради після сьогоднішніх подій.