Олександр Турчинов анонсував відновлення виробництва «Кольчуг»

16:46, 24 червня 2016

На евакуйованому з Донецька до Запорізької області ПАТ «Топаз» може незабаром відновитися виробництво сучасних комплексів дальньої радіотехнічної розвідки «Кольчуга КЕ». Про це секретар РНБО Олександр Турчинов заявив під час наради на державному підприємству «Радіовимірювач» концерну «Укроборонпром», повідомляє прес-служба РНБО.

Крім того, мова також йде про відновлення виробництва на київських підприємствах універсальних станцій контролю радіоелектронної і цільової обстановки нового покоління розробки НДІ «Квант-радіолокація».

«Перед нашими конструкторами, вченими та виробниками стоїть завдання забезпечити створення широкого спектру сучасних радіоелектронних систем як на підприємствах концерну «Укроборонпром», так і в недержавному секторі», – сказав Турчинов, зазначивши, що це має бути відображено у новому Державному оборонному замовленні.

«В Україні є науковий та виробничий потенціал, який необхідно максимально ефективно задіяти для досягнення поставлених завдань. Безумовно, для прискорення налагодження виробництва сучасних засобів радіотехнічної розвідки та радіоелектронної боротьби необхідно зламати супротив організації військово-технічної співпраці та кооперації з провідними світовими виробниками відповідної продукції», – сказав він.

За словами Турчинова, Росія на окупованих територіях активно застосовує проти України потужні системи радіотехнічної розвідки та радіоелектронної боротьби, тому забезпечення ЗСУ, Головного управління розвідки та інших військових формувань сучасними радіоелектронними засобами дозволить ефективно протидіяти російській військовій агресії.

«Наявність в ЗСУ таких сучасних засобів радіотехнічної розвідки та радіоелектронної боротьби дозволить своєчасно викривати наміри противника, подавляти його електронні засоби зв'язку та управління, блокувати застосування БПЛА, приймати швидкі рішення в складних умовах ведення сучасного бою та досягати перемоги», – сказав Турчинов.

Довідково: «Кольчуга» – українська автоматизована станція радіотехнічної розвідки. Радіус дії: 600 км в глибину території, 150 км по фронту. Для повітряних цілей на висоті до 10 км радіус дії в глибину території становить до 800 км. Чутливість радіотракту становить від 110 до 155 дБ/Вт у смузі панорамного огляду. Це забезпечують п'ять антенних систем, розрахованих на різну довжину хвилі. Кольчуга-М контролює імпульсне та безперервне випромінювання на частотах 135—170, 230—470 та 750-18000 Мгц.
Завдяки відсутності активних випромінювань «Кольчуга» не може бути виявлена засобами радіоелектронної розвідки.

Система пасивної радіолокації літаків «Кольчуга» - одне з небагатьох вартісних «ноу-хау» українських військових технологій. Вона здатна «бачити» навіть знаменитий американський літак-невидимку «Стелс».

У квітні 2002 року мав місце гучний міжнародний скандал навколо гіпотетичних поставок українських «Кольчуг» до Іраку. У квітні 2002 року колишній майор держохорони Микола Мельниченко дав свідчення Великому журі Сан-Франциско, розповівши, що в його записах зафіксовано розмову дворічної давності у якій тодішній президент Леонід Кучма і керівник «Укрспецекспорту Валерій Малєв нібито обговорюють деталі «спецоперації» щодо можливої продажу в Ірак чотирьох станцій «Кольчуга». Скандал завдав надзвичайно потужний удар не тільки по Кучмі але і, за словами експертів, по міжнародному іміджу України в цілому. Зрештою, «Кольчуг» в Іраку американці так і не знайшли.