Прем'єр-міністр Олексій Гончарук доручив Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства сформулювати пропозиції щодо перегляду політики оплати праці топ-менеджерів і наглядових рад. Про це йшлося на нараді глави уряду з представниками державних підприємств, написав Гончарук у Telegram.
«...Доручив Мінекономіки сформулювати пропозиції щодо перегляду політики оплати праці топ-менеджерів і наглядових рад. Оплата праці має бути конкурентною і водночас справедливою», – наголосив він.
За словами прем'єра, на нараді він порушив питання інвестицій та держзакупівель, доручивши Мінекономіки завершити роботу і фіналізувати пропозиції щодо підготовки державних замовлень на підприємства.
Водночас, він наголосив, що непрофільні активи держкомпаній будуть віддані у приватний сектор.
«Їх продаж дозволить підвищити ефективність підприємств державного сектору. Зараз до таких активів належать стайні, свиноферми та інші. Вони заважають компаніям працювати, не приносять прибутків і створюють передумови для корупції. Ми ліквідуємо ці корупційні ризики», – наголосив глава уряду.
Прем'єр-міністр також акцентував на тому, що Фонд держмайна має вибудовувати спроможності для залучення інвестицій шляхом продажу приватним інвесторам тих об’єктів, які є збитковими та нестратегічними для країни.
Ще одним важливим питанням, за словами Гончарука, є запуск з 1 лютого програми доступного кредитування під 5-7-9% на відкриття власної справи, мета якої – стимулювати розвиток підприємництва в Україні.
«Важливо, щоб державні банки долучились до програми. Закликав керівників державних банків розглянути цю можливість і підтримати ініційовану Президентом програму», – зазначив Прем'єр-міністр.
Він додав, що держава компенсує банкам різницю відсоткових ставок для видачі доступних кредитів.
«Це дасть поштовх для розвитку малого бізнесу», – переконаний голова уряду.
Як інформував ZAXID.NET, президент Володимир Зеленський 17 січня розглянув звернення Олексія Гончарука про відставку з посади прем’єр-міністра і вирішив дати шанс уряду, доручивши виконати низку завдань. Серед них – представити главі держави нову концепцію зарплат керівників міністерств, відомств, державних компаній та їхніх заступників з урахуванням ситуації в країні, врегулювати ситуацію з преміями топ-менеджерів НАК «Нафтогаз України», провести в уряді кадрові зміни, переформатувати окремі центральні органи виконавчої влади, налагодити співпрацю з парламентом.