"Регіонали" хочуть збільшити повноваження президента, але на 18 серпня всеукраїнський референдум не готують.
Про це у коментарі Gazeta.ua розповів нардеп-"регіонал" Володимир Олійник.
"Я про це нічого не знаю. Єдине, що мені відомо, що закон ухвалили. ЦВК прийняв піднормативні акти. Хоча мали це зробити у січні. Знаю про те, що після травневих свят готова сказати своє слово і Конституційна асамблея. Після дев'ятого вони мають дати свої висновки. Кравчук сказав, що вони готові показати, які зміни можна розглядати з точки зору публічного обговорення. Тому казати, що це 18... Тоді давайте замість ЦВК говорити", зазначив нардеп.
За його словами, є три варіанти проведення референдуму: за ініціативи Верховної Ради, президента та народу України.
"Коли ми говоримо про референдум за народної ініціативи, там є такий механізм. Збирається ініціативна група, збирається протягом місяця чи двох збирати три мільйони підписів, не менше двох третин адміністративних одиниць. Ці підписи повинна перевірити ЦВК. Президент – указ видати. Напевне, краще за народної ініціативи", - сказав він.
"Регіонал" підкреслив, що 450 депутатів узурпували владу, народ же нічого вирішувати сам не може.
Щодо того, які питання могли б розглянути на всеукраїнському референдумі, Олійник відповів: "Речі, які потребують змін: скорочення кількості депутатів, їхній імунітет, структура парламенту. Крім того, потребує зміни і модель виборчого закону. Я за те, щоб були вибори за мажоритарною системою".
Політик заперечив тезу, що Партія регіонів буде виносити на референдум питання інтеграції до Євразійського союзу.
"Чи варто втягувати країну у небезпечну суперечку щодо європейського вектору чи євразійського митного вектору інтеграції? Це може розколоти суспільство", - зауважив він.
Депутат також додав, що розширювати повноваження для президента потрібно, однак слід дивитися які саме.
"Є проблема, коли сьогодні депутати з міркування неврегульованості ситуації і низького рівня культури думають, що бездіяльність у формі блокування, це - така форма демократії. Що робити президентові, коли блокується діяльність парламенту? Треба давати йому якісь додаткові важелі для розпуску? Не виключаю. Подивіться, яка формула? 30 днів відпочивають, день попрацювали, знову 30 днів відпустка", - обурився Олійник.
Нагадаємо, в листопаді 2012 року Рада ухвалила закон про всеукраїнський референдум, який визначає, що президент проголошує всеукраїнський референдум за народною ініціативою, якщо його ініційовано з додержанням встановлених Конституцією та законами України вимог щодо організації і порядку проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.
У лютому Центральна виборча комісія затвердила зразки низки документів для проведення всеукраїнського референдуму згідно з вимогами закону "Про всеукраїнський референдум".
24 квітня три опозиційні політичні сили («Батьківщина», «Свобода» та УДАР) звернулися до Вищого адміністративного суду України з позовом про оскарження ухвалення минулим скликанням Верховної Ради закону «Про всеукраїнський референдум». Опозиція вважає, що при ухваленні закону Рада вчинила протиправні дії, внаслідок яких було прийнято незаконне рішення з грубим порушенням Конституції України та Регламенту ВР.
Уже 29 квітня Вищий адміністративний суд відмовив у відкритті провадження за позовом щодо закону про всеукраїнський референдум.