Онкохворі жінки Львівщини спробували себе у ролі моделей

Світлини жінок презентували на вечорі «Відвага бути» у «Дзизі»

12 вересня

Рак – не вирок. Шестеро жінок, яким лікарі свого часу встановили страшний діагноз «рак», спробували себе у ролі моделей. Світлини з ними експонували на соціально-мистецькому вечорі «Відвага бути» у галереї «Дзиґа».

На одній зі світлин – симпатична білявка з дредами Ірина Филипчук. За останні п’ять років вона кардинально міняла зачіску, адже через лікування волосся геть вилізло. Потім фарбувалася в рожеве, синє, біле – та це вже після хімії, як волосся почало відростати.

«Мій діагноз – лімфома Ходжкіна. Почути його було для мене швидше здивуванням. Бо в 24 роки мені тоді здавалося, що, коли я така «просвітлена», то зі мною не може нічого такого статися. Як виявилося, це була ілюзія. Я це досі сприймаю як досвід, дуже важкий. І, мабуть, я б його не хотіла мати – не буду лицемірити. Але це досвід, і він, правда, цінний», – поділилася емоціями учасниця проекту Ірина Филипчук.

На події зібралися жінки з Львівщини, яким довелося боротися за життя. Цією фотовиставкою «Онковідважні» вони хочуть підказати іншим, що не можна марнувати відведений час, а також те, що легковажити не варто і треба обстежуватися. Ідея визріла в Олі Гуділін.

«Я працювала в тренажерному залі, а одна з моїх клієнток була в діагнозі. Я навіть не відразу про це дізналася. Крім того, я думала, що вона в ремісії. Як виявилося, вона не була в ремісії. Я просто випадково на її сторінці у Facebook побачила інформацію, що дівчата вже організовували схожу виставку, яка називалася «Без рожевих окулярів». Я побачила – і мені захотілося допомогти», – розповіла координаторка проекту «Онковідважні» Оля Гуділін.

Відтак за півдня фотосесії дівчатам зробили по дві світлини. За задумом, у чорно-білій – згусток їхнього болю, страху, жалю.

«Інша фотографія, з червоними відтінками, – це той усміхнений, натхненний образ, в якому жінка мусить показувати себе світу. Для того, щоб не втратити надію, рухатися вперед і досягати якогось результату. Ось такий дуалізм», – пояснив фотомитець Тарас Атаманів.

На світлинах – і Ірина Подолець-Нестор, учасниця проекту. Після почутого діагнозу жінка прокинулася з рішенням боротися.

«У мене карцинома, рак грудей. Із цим діагнозом я вже живу третій рік», – розповіла Ірина.

Жінка пройшла хімію, опромінення, дві операції. Бо знала, що потрібна своїм синам. Їх троє. Найменшому тоді було лише три рочки. Жінка придумала собі план і почала жити по-іншому: «У плані було відвідання Капітолію, помідорної баталії в Іспанії. Дала собі слово, що поп’ю кави з круасаном під Ейфелевою вежею, підіймуся з дітьми на Говерлу. І на даний момент мені лишилася Іспанія, хоча в Іспанії ми були. Помідори лишилися!».

А ще, каже жінка, обов’язково навчить своїх невісток варити улюблений бограч. Щоправда, найменшому синові жінки поки що тільки шість років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Головні новини Львова за 21 вересня
Чорна декада для Росії
РАГУlive. Випуск за 21 вересня
На Тернопільщині понад 250 людей отруїлися після обробки полів хімікатами
«Ми з вами віримо, що прокурор не отримує зарплату від криміналітету?»
Помер колишній прем'єр-міністр України Віталій Масол
Львівська мерія дозволила інспекторам штрафувати порушників паркування по фото
Петро Порошенко подав позов проти ВВС за наклеп
До Львова прибули перші безкоштовні бейбі-бокси
СБУ затримала організатора постачання військового обладнання до Росії