Резолюцію по Україні можуть прийняти на Генеральній асамблеї ООН, де у Росії немає права вето. Такого варіанту розвитку подій не виключив постійний представник Великобританії при ООН Майкл Лайалл.
За його словами, країни-учасниці Радбезу не збираються опускати руки тільки тому, що Росія наклала вето на проект резолюції про незаконність кримського референдуму. Підтримали запропонований США документ 13 з 15 країн-членів Ради безпеки ООН, Китай утримався.
В українському МЗС заявили, що ставши єдиною країною, яка виступила проти рішення, спрямованого на деескалацію ситуації в Україні, Росія поставила себе в ізоляцію не лише в Раді безпеки ООН, але й світі загалом. «Російське керівництво взяло на себе особисту відповідальність за підрив основоположних принципів міжнародного права та перетворило Росію на уособлення загрози міжнародному миру та безпеці у XXI столітті», – зазначалося у заяві МЗС України.
Москва ж наполягає на легітимності кримського референдуму. Про це заявив постпред Росії при ООН Віталій Чуркін. «Ми не можемо погодитися з його (проекту резолюції - ред.) основним посилом - оголосити, що не мають юридичної сили запланований на 16 березня референдум, в ході якого самі жителі Республіки Крим повинні визначити своє майбутнє", - пояснив Чуркін.
У МЗС Росії заявили, що США за допомогою запропонованої резолюції хотіли створити брехливий інформаційний фон навколо референдуму в Криму. У відомстві наголошують, що документ спочатку не мав під собою ніяких підстав, оскільки події на Україні не представляють загрози міжнародному миру і безпеці. США і Євросоюз загрожують Росії санкціями у разі порушення територіальної цілісності України.