ООН назвала дискримінаційним законопроект щодо сексменшин

20:45, 5 жовтня 2012

Управління Верховного комісара ООН з прав людини висловило занепокоєння з приводу прийняття Верховною Радою України у першому читанні проекту закону, що «передбачає кримінальну відповідальність за будь-яке посилання на гомосексуалізм в ЗМІ».

Про це повідомили у представництві ООН в Україні. «Ми занепокоєні тим, що 2 жовтня Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект за номером 8711, який встановлює кримінальну відповідальність за будь-яке посилання на гомосексуалізм у ЗМІ або суспільному просторі і, в разі прийняття його у нинішньому вигляді, може призвести до встановлення штрафу або тюремного ув'язнення на термін до п'яти років», - наголосив речник Верховного комісара ООН з прав людини Руперт Колвілль, пише УНІАН.

За його словами, законопроект є явно дискримінаційним і суперечить міжнародним зобов'язанням України щодо забезпечення свободи висловлення думок та інформації.

В ООН також побоюються, що нові законодавчі зміни можуть призвести до серйозних порушень права на здоров'я та рівність перед законом, а також посіють сумніви щодо прихильності країни цінностям прав людини, що містяться в Міжнародному пакті про громадянські і політичні права і в Європейській конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Управління Верховного комісара ООН вітає заяву омбудсмена України, в якій висловлюється занепокоєність з приводу небезпеки обмеження прав у разі прийняття закону.

В ООН звернули увагу і на заяву Міністерства закордонних справ України, в якому висловлюється сподівання, що ВР в ході подальшого обговорення проекту візьме до уваги міжнародні зобов'язаннями країни щодо захисту прав меншин.

«Ми закликаємо українську владу вжити всі необхідні заходи для зміцнення окремих гарантій прав людини від дискримінації і сподіваємося, що в ході другого читання проекту закону новий парламент, який буде обраний в кінці жовтня, зможе виправити ситуацію», - заявив прес-секретар Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Раніше відповідний законопроект розкритикувала Amnesty International.

Нагадаємо, 2 жовтня Верховна Рада України прийняла за основу законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір).