ООН передасть сім’ям у зону АТО курчат і корм для худоби

12:25, 1 вересня 2015

Міжнародна продовольча сільськогосподарська організація ООН FAO (Food and Agriculture Organization, FAO) передасть 7 тис. тритижневих курчат домашнім господарствам в Донецькій і Луганській областях.

«Надання птахів – це крок FAO, щоб допомогти вразливим сім'ям, чиї засоби до існування постраждали за час конфлікту в Східній Україні», – зазначено в повідомленні організації, яке цитує «Інтерфакс-Україна».

Кури подвійного призначення (м'ясо і яйця) отримають 350 сімей у Артемівському районі Донецької області та в Попаснянському районі Луганської області. Кожна сім'я також отримає 200 кілограмів спеціально розробленого курячого корму, достатнього на три місяці, після чого птахи будуть готові на забій. Відкладати яйця кури зможуть через п'ять місяців.

Як зазначили у FAO, конфлікт в Донецькій і Луганській областях серйозно вплинув на сільськогосподарський сектор. Багато фермерських господарств повідомили про втрати частини врожаю озимої пшениці в минулому році, ярові культури в багатьох районах не були посіяні через бойові дії. Фруктові сади і сільгоспмашини постраждали від обстрілів.

У випадку з худобою, багато сімей вбивали тварин через страх втратити їх через бойові дії, або тому, що міни унеможливили покладатися на випас, а дозволити собі купити корму вони не можуть.

«Наша мета полягає в захисті продовольчої безпеки та засобів до існування найбільш схильних до ризику сімей, поліпшити харчування і запобігти подальшим економічним втратам через конфлікт,», – заявив координатор аварійного реагування FAO Фаррух Тоїров.

Він зазначив, що умови життя, харчування та безпека харчування людей, що живуть в буферній зоні конфлікту, погіршується.

Крім того, FAO почала розподіл корму для худоби для найвразливіших сімей, що проживають в буферній зоні конфлікту в Донецькій і Луганській областях. Ця програма передбачає поширення загалом 500 тонн кормів в селах, розташованих уздовж лінії конфлікту. Цю допомогу отримають 5 тис. домашніх господарств.

Раніше цього року 1 тис. уразливих в плані продовольчої безпеки сімей отримали по 100 кілограмів насіння картоплі. У всіх випадках, фермерські господарства були вибрані за результатами консультацій з місцевими органами влади.

Разом з тим, у FAO зазначили, що кількість людей в зоні конфлікту, які потребують допомоги, – величезна, потрібно масштабування програми донорської допомоги до операції для надання допомоги якомога більшій кількості найуразливіших.