«Батьківщина» виступає за введення Верховною Радою заборони на членство України в Митному союзі Росії, Білорусі та Казахстану.
Про це на погоджувальній раді заявив голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк, передають «Українські новини».
Політик нагадав, що представники опозиційних фракцій зареєстрували законопроект №2192 про внесення змін до закону про основи внутрішньої і зовнішньої політики.
За його словами, у запропонованій законопроектом редакції пропонується встановити, що забороняється членство України в Митному союзі, а також інших міжнародних та наднаціональних об’єднаннях, членство в яких суперечить політичній та економічній інтеграції до Європейського Союзу.
«Ухвалення цього закону буде чіткою відповіддю на запитання, куди йде Україна і чи дійсно президент України та Партія регіонів готові до підписання угоди з нашими європейськими партнерами і хочуть європейського майбутнього для України», - сказав він.
Крім того, «Батьківщина» вимагає оприлюднити директиви, надані прем’єр-міністру Миколі Азарову під час підписання Меморандуму про співпрацю з Митним союзом.
«Перша вимога – оприлюднити директиви, які отримав прем’єр-міністр України на підписання відповідного Меморандуму з Митним союзом», - сказав він.
Опозиція наполягає, щоб президент Віктор Янукович і прем’єр-міністр Микола Азаров надали інформацію про підстави для підписання цього документа.
Нагадаємо, країни Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь) підтримали намір України стати спостерігачем у цій організації. Відповідний меморандум підписано 31 травня у Мінську на засіданні глав урядів СНД за участю прем'єра Миколи Азарова. Прем'єр Росії Дмитро Медвєдєв висловив сподівання, що Україна не братиме на себе зобов'язань, які в подальшому перешкоджатимуть інтеграції до ЄЕК.
Як повідомляв ZAXID.NET, 24 березня Микола Азаров в інтерв`ю російському телеканалу «Мир» заявив, що Україна має намір одержати статус спостерігача в Митному союзі. 21 березня прем'єр-міністр РФ Дмитро Медвєдєв заявив, що Україна в статусі спостерігача у Митному союзі не матиме жодних привілеїв і не зможе впливати на прийняття рішень, поки повністю не приєднається до об'єднання.