Опозиція не підтримає зменшення чисельності фракції

14:07, 18 вересня 2013

Опозиція не голосуватиме за постанову про нову мінімальну кількість депутатів у фракції. У цьому запевнили лідери головних опозиційних сил у Раді.

"Звичайно ж, ми за це голосувати не будемо", - сказав у середу лідер фракції "Свободи" Олег Тягнибок.

На думку Тягнибока, таким чином, влада хоче об'єднати депутатів перебіжчиків для максимально ефективного їх використання у своїх цілях.

"А крім того самі ці депутати відчувають, що їм недостатньо можливо того одноразового стимулу, який вони отримали. Для них важливо і далі мати можливість вирішувати питання і впливати на процес. Впливати на процес одному депутату незалежному набагато важче, ніж групі", - зазначив він.

У свою чергу лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк підтвердив наміри колеги по опозиції не голосувати за це питання.

На його думку, таким чином, влада намагається "зменшити групи тушок і в перспективі мати одного поводиря відповідального за тушок".

"Звичайно, що ми голосувати за це не будемо. І сьогодні на регламентному комітеті жорстко ставитимемо питання про те, щоб це не підтримувати", - уточнив він.

Такої ж думки отримується і лідер партії УДАР Віталій Кличко.

Разом із тим відповідаючи на питання, що формально позафракційні депутати по одинці не мають повноважень для того, щоб представляти своїх виборців, він відповів: "Сьогодні у нас багато позафракційних депутатів, однак кожен із них має право приєднатися до тієї чи іншої політичної сили".

У Верховній Раді вже зареєстровано законопроект про зміну чисельності депутатських груп.

Законопроект начебто має зменшити до 15 осіб поріг, необхідний для формування депутатських груп з правами фракцій.

Зараз для формування групи необхідно мінімум 32 депутати (за величиною найменшої фракції у Раді).