Оцінки парламентських виборів в Україні міжнародними спостерігачами будуть некритичними, вважає політолог Володимир Цибулько.
"Насправді, ці оцінки не будуть жорсткими, бо світ потрапляє в геостратегічну фазу і Україна є елементом великої геостратегії. Тому віддаляти від себе Україну ніхто не захоче, - підкреслив він. - Наприклад, під час вітання з днем незалежності Польщі з боку Барака Обами телефонна розмова не обійшлася без українського питання. Навіть в таких елементах це підтверджує те, що Україна важлива, Україну не хочеться віддаляти від себе", - цитує Цибулька Gazeta.ua.
Політолог додав: "Думаю, не варто чекати на дуже різкі оцінки і створення такого собі рубікону. Скоріш за все, буде відбуватися наполегливий пошук точок дотику. В кожній з площин будуть знаходитися спільні інтереси, які будуть стимулювальними для кожної зі сторін і це даватиме шанс Україні. Крім того, серед найпотужніших країн заходу виробиться своєрідний спосіб сприйняття України".
Політолог переконаний, що досить лояльні заяви заходу щодо виборів будуть пов'язані і з тим, що опозиція за свої результати не бореться.
"По суті, в'яла реакція опозиції на результати виборів свідчить про те, що і опозиція вже змирилася з цим результатом. "Борці за демократію" у світі завжди готові підключитися, якщо є внутрішній протест, внутрішня боротьба. А якщо такої потужної, емоційної боротьби не спостерігається, то боротися за когось, коли немає внутрішнього настрою на демократизацію, особливого бажання не з'являється і нав'язувати свої рецепти ніхто не буде", - наголосив він.
Водночас, таку пасивність опозиції Цибулько пояснив тим, що в опозиційних політсилах не знають виходів із кризи, яка вже насувається на країну.
"Чи має опозиція рецепти виходу з наступного витка вселенської кризи, яка може захлинути світ вже наступного року? Мені здається, що цю млявість у відстоюванні результатів виборів, особливо на мажоритарці, можна пояснити тим, що в опозиції немає жодного рецепту виходу з кризи, - переконаний політолог. - Не змагаючись за перемогу, вони перекладають весь стан речей на "Регіони", розраховуючи до 2015 року консолідуватися і грати свій сценарій".
Нагадаємо, ЦВК підбила результати виборів. Депутатами Верховної Ради оголошено 445 осіб. По 5 округах ЦВК не вдалося встановити результати виборів. Проектом постанови ВРУ рекомендується ЦВК призначити повторні вибори у 5 одномандатних округах - №№ 94, 132, 194, 197 та 223. В опозиції заявили, що оскаржать рішення Центральної виборчої комісії про перевибори на п’яти «проблемних» округах.
9 листопада суд виніс рішення по ОВК№94, яким не задовольнив позов "Батьківщини". У відповідь Яценюк повідомив, що всі справи по п'яти проблемних округах завершаться у Європейському суді з прав людини.