Опозиція судитиметься з Литвином через пенсійну реформу, - Зварич

16:35, 11 вересня 2011

Представники опозиції мають намір подати звернення до Конституційного суду України з приводу порушення конституційної процедури прийняття Закону про пенсійну реформу. Крім того, буде подано адміністративний позов на дії голови парламенту Володимира Литвина, який, на думку опозиції, порушив норми регламенту.

Про це у коментарі УНН повідомив народний депутат з фракції НУ-НС Роман Зварич.
"Буде конституційне подання до КСУ на предмет того, що при розгляді Закону про пенсійну реформу 6 вересня було порушено процедуру. Як відомо, закон було прийнято ще навесні, але всупереч Конституції та закону про регламент, він не був підписаний Головою Верховної Ради і не був скерований до Президента, для того щоб він мав можливість розглянути документ і або підписати його, або накласти вето та повернути до парламенту. Натомість голосувалися зміни до ще не чинного Закону. А вносити зміни до нечинного нормативно-правового акту – абсурд".
Як пояснив Р.Зварич, дії спікера ВРУ В.Литвина, який не підписав Закон про пенсійну реформу одразу після його прийняття та поставив на голосування зміни до закону, що не набрав чинності,порушують норми регламенту.
"Законність його дій можна піддати сумніву", - наголосив Р.Зварич.
Нагадаємо, 8 липня Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект про пенсійну реформу.
Документом підвищено пенсійний вік для жінок до 60 років, а також страховий стаж до 30 років для жінок і 35 років – для чоловіків. Пенсійний вік чоловіків-держслужбовців підвищено до 62 років. Розмір максимальної пенсії обмежується на рівні 10 мінімумів для непрацездатних (на сьогодні - 7640 грн).
6 вересня парламент проголосував за внесення змін до Закону про пенсійну реформу, а 9 вересня документ підписав Президент України.
Представники опозиційних сил заявили про звернення до КСУ з вимогою визнати пенсійну реформу неконституційною.