Опозиція таки йде в Раду, попри фальсифікації

19:05, 12 листопада 2012

ВО «Батьківщина, ВО «Свобода», партія «УДАР Віталія Кличка» заявили, що парламентські вибори не відповідали міжнародним стандартам, були недемократичними, нечесним та непрозорими. Про це йдеться в їхній спільній заяві.

Опозиційні сили не визнають легітимності рішень ЦВК щодо результатів виборів у так званих спірних округах. І вимагають від Центрвиборчкому встановити результати на 5 округах, де влада затіяла перевибори, і визнати там перемогу опозиційних кандидатів.

Як зазначає прес-служба, опозиція вимагає від президента та генпрокурора порушити кримінальні справи проти тих, хто фальсифікаціями спотворив волевиявлення громадян – голів та членів дільничних та окружних виборчих комісій, суддів, які ухвалювали протизаконні рішення і правоохоронців, що застосовували силу на дільницях та біля них.

Першочерговими спільними діями у новому парламенті «УДАР», ВО «Батьківщина» та ВО «Свобода» зокрема визначили наступні:

«Забезпечення виключно особистого голосування народних депутатів; ухвалення закону про імпічмент президента; ухвалення виборчого кодексу, що передбачатиме проведення парламентських виборів за пропорційною виборчою системою з відкритими списками; відставку уряду Азарова, міністра внутрішніх справ, керівників правоохоронних структур; відставку генерального прокурора; звільнення Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших політичних в’язнів; спільне внесення пакету законопроектів щодо боротьби з корупцією та відновлення політичних та соціально-економічних прав і свобод українців, які грубо порушуються владою».

"Ми залишаємо за собою право на адекватні дії, усі конституційні методи і засоби парламентської та позапарламентської боротьби включно з достроковим припиненням повноважень Верховної Ради України VII скликання, проведенням дострокових парламентських та президентських виборів", – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 10 листопада ЦВК на підставі опрацювання протоколів 225 окружних виборчкомів оголосила офіційні результати виборів у багатомандатному виборчому окрузі, згідно з якими до Верховної Ради сьомого скликання проходить п'ять політичних партій – Партія регіонів, ВО "Батьківщина", партія "УДАР", Комуністична партія України та ВО "Свобода".

П’ять членів ЦВК підписали протокол про результати виборів у багатомандатному окрузі з окремою думкою, яка свідчить про те, що вибори не можна вважати вільними і демократичними, а їх результат не відповідає справжньому волевиявленню виборців.

Нагадаємо, 29 жовтня Тимошенко оголосила голодування на знак протесту проти фальсифікації результатів парламентських виборів.  Того ж дня лідери об'єднаної опозиції закликали її припинити голодування. Втім, вона відмовилася.

Нгадаємо, 5 листопада ЦВК ухвалила постанову про неможливість встановити достовірні результати виборів в одномандатних виборчих округах №94, 132, 194, 197, 223.

6 листопада Верховна Рада ухвалила постанову, в якій рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори у цих округах. Своєю чергою Об’єднана опозиція «Батьківщина», ВО «Свобода» і партія «УДАР Віталія Кличка» вимагали від ЦВК перерахувати всі голоси виборців не лише у п’яти вищезазначених округах, а в 13. Опозиціонери не згодні з рішенням про проведення перевиборів.