У випадку проведення парламентських виборів найбільше голосів отримають «Батьківщина», «Опозиційний блок» та Блок Петра Порошенка «Солідарність».
Як свідчить оприлюднене 30 травня соціологічною групою «Рейтинг» дослідження, за «Батьківщину» готові проголосувати 13,9% українців, які визначилися з вибором, а за «Опозиційний блок» і БПП – 10,4% і 10,2% відповідно. Станом на грудень 2016 року, коли проводилося попереднє аналогічне дослідження «Рейтингу», «Опозиційний блок» був на третій позиції, а БПП на другій.
Для збільшення клікніть на зображення
Бар'єр у 5%, за даними «Рейтингу», долають також Радикальна партія (9,5%), партія Вадима Рабіновича «За життя» (9,2%), «Громадянська позиція» (7,7%), «Самопоміч» (7,1%) та «Свобода» (6,6%). «Народний Контроль» та «УКРОП» мають по 2% підтримки, а всі інші партії ще менше.
У президентському рейтингу від грудня 2016 року суттєвих змін не відбулося: за Юлію Тимошенко готові проголосувати 15% респондентів, за Петра Порошенка – 12%, а за Юрія Бойка – 10,2%.
Для збільшення клікніть на зображення
При цьому у рейтингу довіри, за даними «Рейтингу», лідирують Анатолій Гриценко (йому довіряють 30% респондентів), Юлія Тимошенко (21%) та Андрій Садовий (теж 21%).
Для збільшення клікніть на зображення
Водночас 76% українців вважають, що справи в Україні йдуть у неправильному напрямку. Найбільше таких на півдні країни (82%), найменше – на заході (68%).
Найважливішими проблемами в Україні, згідно дослідження, є військовий конфлікт на Сході України (53%), низький рівень зарплат або пенсій (46%) та підвищення тарифів на комунальні послуги (45%).
«За останні два роки підвищилася важливість таких проблем, як низький рівень зарплати/пенсії, підвищення цін на основні товари, а також хабарництво і корупція у центральній владі. Натомість суттєво знизилася важливість такої проблеми, як підвищення тарифів на комунальні послуги (з 70% до 45%). Якщо мешканців Заходу відносно більше турбує військовий конфлікт на Донбасі та корупція у центральній владі, то мешканців Півдня і Сходу – низький рівень зарплат і пенсій, ріст цін і тарифів на комунальні послуги», – зазначають соціологи.
P. S. Дослідження проводилося 12-20 травня. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.