Опозиційну журналістку з Казахстану затримала поліція у Києві, — адвокат

У столичній поліції затримання заперечують

15:45, 22 жовтня 2017

У Києві затримали казахстанську журналістку Жанару Ахмет, яка втекла до України від переслідувань на батьківщині. Про це повідомив її адвокат Владислав Грищенко, передає «Громадське».

За його словами, Ахмет затримали через те, що вона перебуває в міжнародному розшуку за лінією Інтерполу за запитом влади Казахстану.

«21 жовтня близько 18 години у квартирі Жанари Ахмет вимкнули світло, коли вона вийшла в коридор подивитися, що сталося (бо в усьому будинку світло було), до неї підійшли двоє людей в цивільному. Вони назвалися співробітниками української поліції, при цьому документи не проказали», — сказав адвокат і додав, що це могли бути співробітники казахстанських правоохоронних органів.

Журналістка викликала охорону житлового комплексу і поліцію. Після прибуття поліцейських люди в цивільному одязі зникли. Адвокат стверджує, що у Нацполіції повідомили, що нібито за цією адресою живе людина, яка ховається від правоохоронних органів Казахстану і перебуває в міжнародному розшуку за записом Інтерполу.

23 жовтня суд обере для Ахмет запобіжний захід, додав Грищенко.

Жанара Ахмет разом з 9-річним сином живе у Києві менше року і просить політичного притулку.

Оновлено. Додано інформацію. У столичній поліції стверджують, що не затримували казахстанську журналістку та громадську діячку Жанару Ахмет. Про це «Українській правді» повідомила прес-секретар київської поліції Оксана Блищик.

«Ми не затримували журналістку з Казахстану», — зазначила вона.

До слова, за останній місяць в Україні затримали декількох журналістів з Азербайджану та Узбекистану за стоп-листами Інтерполу.

14 жовтня в аеропорту «Бориспіль» затримали опозиційного журналіста родом з Азербайджану Фікрета Гусейнова (Гусейнлі).17 жовтня Бориспільський міськрайонний суд залишив Гусейнова під вартою на 18 днів.

Повідомлялось, що Гусейнов є громадянином Нідерландів. Незалежний азербайджанський канал Turan TV, на якому працює Гусейнов, зробив заяву, що є загроза його життю і здоров’ю.

Узбецького журналіста Нарзулло Охунжонова, якого 25 вересня Солом’янський районний суд міста Києва арештував на 40 діб, звільнили з-під варти 18 жовтня.

Водночас в Інтерполі заперечують політизованість цих справ. Як повідомив у коментарі Детектор Медіа начальник департаменту Інтерполу і Європолу НПУ Василь Неволя, вочевидь Узбекистан і Азербайджан сформулювали свої розшукові завдання щодо журналістів як щодо осіб, які підозрюються в загальнокримінальних злочинах.