Оптимістичні танці на льоду

Чемпіонат Європи із фігурного катання відкрив нові імена української збірної

16:17, 2 лютого 2015

Чемпіонат Європи з фігурного катання, який завершився у Стокгольмі, не лише визначив лідерів нового олімпійського циклу, а й продемонстрував нові обличчя українського фігурного катання.

Нові чемпіони України із танців на льоду Олександра Назарова та Максим Нікітін завершили чемпіонат Європи на 11 місці. Звичайно, фінальний результат українців не вражає високими позиціями. Однак зовсім молоді дебютанти (до цього часу спортсмени виступали лише на юніорському рівні) зробили головне: вони запам'яталися.

До того ж їх попередники, Шивон Гікін-Кенеді та Дмитро Дунь, минулого року навіть не змогли потрапити до довільної програми. Самі спортсмени зізналися, що поїздку до Стокгольма «розглядали як розвідку».

Звичайно, прикро, що дует зупинився за один крок від 10-го місця, яке би дозволило наступного року відправити на чемпіонат дві пари. Проте яскравий виступ харків'ян вперше після того, як великий спорт залишили Олена Грушина та Руслан Гончаров, дозволяє дивитися на українські танці на льоду зі стриманим оптимізмом.

Олександра Назарова і Максим Нікітін

Тепер перед чемпіонатом світу в Шанхаї парі Назарова – Нікітін необхідно буде «повернутися» в юніори та виступити на юніорському чемпіонаті світу.

Чемпіонами Європи у цьому виді програми стали французи Габріела Пападакіс та Гійом Сізерон. Цікаво, що минулого року вони були лише 15-ми.

Ще один дебютант, 17-річний одиночник Ярослав Паніот, так само посів не надто високе 16-те місце. Проте і цей результат є для України прогресом. Учень чемпіона Європи В'ячеслава Загороднюка показав міцну програму і так само потішив шанувальників якісним прокатом та надією на майбутнє.

Наразі можна порадіти за українського фігуриста Олексія Биченка, який виступає за збірну Ізраїлю і посів високе 4-те місце. А чемпіоном Європи уже втретє став іспанець Хав’єр Фернандес.

Хав'єр Ернандес

Зі «старої гвардії» в українській збірній залишилася одиночниця Наталія Попова. Вона, посівши 16-те місце, покращила свій минулорічний результат (23 місце). Цей чемпіонат став для Наталії Попової уже п'ятим в її кар'єрі. Досвіду учениці Віктора Петренка не позичати, хоча до бажаного результату це поки не привело.

Чемпіонський титул серед жінок здобула росіянка Єлізавєта Туктамишева.

У змаганнях пар Україна участі не брала. Переможцями у цій категорії доволі очікувано стали досвідчені росіяни Юка Кавагучі та Алєксандр Смірнов.