Орендарі комунального майна у Львові платитимуть за оренду з урахуванням індексу інфляції. Депутати Львівської міськради сьогодні, 11 лютого, під час засідання сесії не підтримали ухвалу про зупинення індексування орендної плати.
Як розповіла начальник управління комунального майна Львівської міськради Інна Свистун, існуючими договорами оренди комунальної нерухомості передбачається сплата інфляційних втрат. Це означає, що кожного місяця до розміру орендної плати додавали індекс інфляції. Наприклад, у січні цього року він становив 0,9%.
Однак Законом України «Про державний бюджет України на 2016 рік» зупинено дію норми ст. 10 ЗУ «Про оренду державного та комунального майна» в частині індексації орендної плати. Ця нова норма не містить прямої заборони проведення індексації орендної плати у 2016 році.
Управління комунальної власності ЛМР підготувало проект ухвали, згідно з якою для усіх орендарів, які уклали договори до 1 січня 2016 року, зупинялося б індексування орендної плати.
«Якщо індекс інфляції буде 20%, то гіпотетично бюджет Львова втратить від відміни індексування орендної плати ₴9 млн», - розповіла Інна Свистун.
Думки депутатів щодо відміни індексування орендної плати розділилися. Зокрема, деякі депутати стверджували, що індексування орендної плати – це велике навантаження на бізнес, особливо зважаючи на минулорічний індекс інфляції у розмірі 43,3%. Дехто також пропонував залишити індексування для орендарів, які взяли в користування приміщення в центрі Львова і мають більший дохід.
За словами депутата ЛМР від «Громадянської позиції» Юрія Кужелюка, депутати не можуть одночасно збільшувати видатки і зменшувати надходження в бюджет.
«У січні індекс інфляції становив лише 0,9%. Тому наразі загроз для бізнесу немає. Ми не йдемо відпочивати. Тому давайте будемо реагувати і відміняти індексування, коли буде загроза. А наразі відмовлятися від 9 мільйонів – це дуже розкішно», - сказав депутат від «Самопомочі» Андрій Шевців.
Ще один депутат із «Самопомочі» Роман Федишин запропонував, аби ухвалу винесли на повторний розгляд у разі, якщо індекс інфляції переступить поріг у 10%. Однак цю пропозицію депутати не підтримали.
До слова, фізичні та юридичні особи, які уклали договори оренди вже у цьому році, матимуть орендну плату без нарахування інфляційних втрат.