Відсьогодні, 30 січня, і до 15 лютого в Соборі Святого Юра у Львові буде виставлено до почитання унікальну реліквію – оригінал Нерукотворного образу Ісуса Христа (Хустину Вероніки), привезену з особистої захристії Папи Римського.
О 18:00 Предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав, у співслужінні з владиками Священного Синоду УГКЦ, звершить Вечірню, після якої відкриють доступ до привселюдного почитання Нерукотворного образу Господа нашого Ісуса Христа, інформує прес-служба Львівської міськради.
За умовами виставлення оригіналу Нерукотворного образу має бути забезпечена посилена охорона. Тож усіх, хто збирається відвідати Собор Святого Юра, просять не брати із собою жодних зайвих предметів, великих валіз чи будь-чого, що могло б зашкодити безпеці людей і реліквії.
«Весь процес приготування тривав фактично 2 роки, але зовсім нещодавно ми отримали позитивну відповідь і підписали договір. Ватиканська сторона добре розуміє, в якому стані є зараз Україна, які тут є небезпеки, але все ж таки з благословення Святішого Отця нам надано цю реліквію. Образ прибуде в Україну і знаходитиметься тільки в Соборі Святого Юра, оскільки це умова угоди. Ми не маємо права перевозити цей образ деінде. Тому Собор Святого Юра буде відкритий для всіх, хто хоче прийти і вшанувати реліквію. З образом прибуде представник Ватикану, який контролюватиме весь процес перевезення та встановлення реліквії», – розповів канцлер Львівської Архиєпархії УГКЦ отець Сергій Ковальчук.
У храмі суворо забороняється фотографувати реліквію, знімати на камери чи в будь-який інший спосіб фіксувати Нерукотворний образ. Біля пам’ятки буде цілодобова озброєна охорона.
«Ця унікальна подія, яка ознаменує наше місто цієї п’ятниці, є надзвичайно важлива не лише для мешканців міста, а й загалом для всієї країни, адже до Львова прибуде святиня, одна з небагатьох, яка безпосередньо пов’язана з життям Ісуса Христа», – зазначив в.о. начальника управління внутрішньої політики ЛМР Євген Бойко.
Довідка. Нерукотворний образ Господа нашого Ісуса Христа – це особлива ікона Спасителя, зображена в чудесний спосіб нелюдською рукою. Науковці розглядають його як одне з найдавніших зображень лику Христа, які дійшли до наших днів.
Цей образ є особливою реліквією для християн. У Церкві він відомий також як Спас Нерукотворний, Святий Лик, Зображення з Едесси або Мандиліон, що в перекладі означає «обрус».
Історія Нерукотворного образу оповита багатьма переказами. Відомо кілька версій походження цієї святині, з яких найпоширеніші дві. Одна з них говорить про праведну жінку Вероніку, яка обтерла обличчя Христа під час хресної дороги. Інша вказує на історію зцілення едеського царя Авгаря ликом Спасителя, зображеного в чудесний спосіб на полотні, яким Христос обтер своє обличчя.
Сьогодні цей Нерукотворний образ Господній, як неоціненний скарб християнської традиції, зберігається у Папській захристії Сикстинської капелли. Щороку він виставляється для почитання після Вечірні у 5-ту неділю Великого посту в базиліці Святого апостола Петра, на балконі над монументальною статуєю святої Вероніки, котра тримає в руках хустину, на якій відбите Христове обличчя.