Сьогодні, 18 вересня, у Львівській філармонії свій двадцятий ювілейний сезон відкриває Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова». Цей колектив давно вже став візитівкою міста.
Оркестр було створено у 1994 році. З того часу «Віртуози Львова» успішно концертували в Данії, Німеччині, Швейцарії, Італії, Ватикані, Чехії, Словаччині, Польщі, Бельгії, Ізраїлі, Франції, Іспанії, країнах Центральної Америки.
Оркестр неодноразово отримував високу оцінку музичних критиків української та зарубіжної преси. Разом із «Віртуозами Львова» часто виступають видатні солісти та диригенти, зокрема з Польщі, Австрії, Великої Британії, США, Німеччини, Литви, Швейцарії та інших країн. Оркестр є ініціатором багатьох резонансних мистецьких проектів та за час свого існування записав більш як 20 компакт-дисків. Одним з останніх проектів, започаткованих «Віртуозами Львова» є міжнародний фестиваль «Музика в старому Львові та Кракові», який відбувається та є своєрідним музичним містком між двома сусідніми країнами.
До свого ювілейного концерту «Віртуози Львова» готують своєрідну ретроспективу, програму, що складається з улюблені творів оркестру. Також на ювілейному концерті звучатимуть твори, які оркестр виконував на першому концерті. Тоді оркестр ставив собі за мету представити у власному звучанні всі стилі музики: від бароко до сучасної. «Віртуози Львова» розпочинали свою програму від творів Джованні Перголезі, через романтичні твори Едварда Гріга до сучасної музики та творів львівських композиторів. Зокрема, тоді звучала Камерна симфонія для 21 інструмента Юрія Ланюка, який був у складі оркестру.
Разом з оркестром виступить відомий флейтист Ігор Мацелюх (флейта Пана). До речі, його професійний вишкіл і формування як музиканта проходили в оркестрі, особливо в час напружених гастролей у південноамериканських країнах та країнах Центральної Америки, де він став справжнім кумиром публіки. У ювілейному концерті виступатимуть і учасники проекту «Таланти третього тисячоліття». Це колишні наймолодші учасники, які виступали з «Віртуозами Львова» вперше на сцені Львівської філармонії та у містах Польщі. Зокрема, Богдан Івасик, скрипаль, зараз навчається в Кьольні (Німеччина) у класі відомого скрипаля Вікторя Третьякова.